Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-bestie-krolowej-yale-1-uncja-zlota-rewers
zlote-monety-moneta-bestie-krolowej-yale-1-uncja-zlota-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,70 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 GBP
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,69 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Mint

Moneta Bestie Królowej: Yale 1 uncja złota - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
13 710,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Złota moneta Yale Beaufortów to kolejna moneta z popularnej serii Bestie Królowej, której producentem jest brytyjska mennica królewska, The Royal Mint. Wykonana została z czystego złota, próby 999,9.

W dniu koronacji królowej Elżbiety II w 1953 roku, wejścia do Opactwa Westminsterskiego strzegło dziesięć majestatycznych posągów, zwanych Bestiami Królowej – symbolizujących spuściznę historyczną dynastii. To właśnie te posągi stały się inspiracją dla serii monet, Bestie Królowej. Każda z nich ma inną historię.

Yale to mityczny stwór, przypominający antylopę – symbol Małgorzaty Beaufort, matki Henryka VII. Dziś yale można zobaczyć strzegących znanych placówek edukacyjnych, takich jak: Uniwersytet Yale, Christ's College i St. John's College w Cambridge.

Na rewersie, w centralnym punkcie, umieszczono zaprojektowany przez Jody’ego Clark’a wspaniały wizerunek yale z rogami i tarczą poniżej. Wokół widnieje napis „YALE OF BEAUFORT 1 oz FINE GOLD 999.9 2019”.

Awers przedstawia wizerunek Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Wokół portretu umieszczono napisy „ELIZABETH II D G Reg F D”, czyli łacińskie akronimy oznaczające odpowiednio „Dei Gratia Regina” (łac. Królowa z Bożej Łaski) oraz „Fidei defensor” (łac. Obrońca wiary). Z awersu poznamy także wartość nominalną.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.