Wysyłka 24 h
zlote-monety-zlota-moneta-1-dukat-austriacki-awers
zlote-monety-zlota-moneta-1-dukat-austriacki-rewers

Specyfikacja

Grubość:
0,80 mm
Metal:
Złoto 986
Nominał:
1 Dukat Austriacki
Waga:
3,44 g
Średnica:
19,75 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Moneta 1 złoty Dukat Austriacki - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
1 142,00 zł

Dostępna liczba: 27 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Promocja Mennica
 

Złoty Dukat to moneta bulionowe, którą uznać można za prawdziwą perłę w świecie numizmatyki i inwestycji. Ta wyjątkowa moneta, bita przez renomowaną Mennicę Austriacką, kusi zarówno kolekcjonerów, jak i inwestorów, oferując nie tylko piękny design, ale także znaczący potencjał zysku. Przyjrzyjmy się bliżej tej fascynującej pozycji w świecie numizmatyki, która dostępna jest z wysyłką 24h w ofercie Mennicy Skarbowej.

Historia Złotych Dukatów 

Historia złotych dukatów sięga XVI wieku, co czyni je jednymi z najstarszych monet bulionowych na świecie. Niezwykłe jest to, że ich produkcja nie była przerywana nawet w czasie I Wojny Światowej. To właśnie data 1915 roku, ukazująca się na każdej edycji tej monety, przypomina nam o jej niezwykłej trwałości i historycznym znaczeniu.

Niezwykle interesującym aspektem Złotych Dukatów jest fakt, że w przeciwieństwie do innych ówczesnych walut, takich jak Korony i Floriny, złote dukaty nie były używane jako środek płatniczy. Zamiast tego, pełniły rolę wymiany towaru na podstawie wartości kruszcu. Dlatego też, mimo swojego nominalnego wartościowego znaczenia, były one bezcenne jako przedmioty kolekcjonerskie i inwestycyjne. Obecnie bite są w próbie złota 986 i o nominale 1 Dukata Austriackiego.

Złote Dukaty z prestiżowej Mennicy Austriackiej

Złote dukaty emitowane są przez Mennicę Austriacką zrzeszoną w organizacji LBMA. Słynie ona z kilkusetletniej tradycji w produkcji rozmaitych monet! Od 1988 roku Mennica Austriacka funkcjonuje jako prywatna spółka, a dziś znana jest z korzystania z najnowocześniejszych urządzeń i technologii. Dzięki nim mennica ta stała się jednym ze światowych liderów w przemyśle menniczym. Inwestorzy nie muszą przy tym obawiać się o autentyczność złota – Złote Dukaty Austriackie opatrzone są specjalnymi elementami identyfikacyjnymi.

Zachwycający design Złotego Dukata

Złoty Dukat przedstawia na awersie wizerunek cesarza Franciszka Józefa I, który otoczony jest dodatkowo napisem: "Franciscvs Iosephvs IDG Austriae Imperator" (Franciszek Józef I, z łaski Bożej, cesarz Austrii). Podkreślić należy, że nie jest to tylko portret historycznej postaci, ale także swoisty hołd dla dziedzictwa kulturowego Austrii. To między innymi dlatego Złote Dukaty są dzisiaj uważane za monety bulionowe z dodatkową wartością kolekcjonerską! Jeśli chodzi o rewers monety bulionowej, zdobi ją godło Austrii, czyli orzeł o dwóch głowach i ogonach. Wokół ptaka znajduje się napis "HUNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX A A", a pod nim rok 1915, który wyznacza ostatnią klasyczną emisję historycznej monety.

Inwestycja w Złote Dukaty Austriackie

Jeśli cenisz zarówno estetykę, jak i potencjalne zyski inwestycyjne, Złoty Dukat jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Dzięki takiej monecie bulionowej nie tylko zapewnisz sobie podróż w czasie do epoki cesarzy, ale także zdobędziesz kawałek historii Austrii, który zabezpieczy Twój kapitał w czasach inflacji. Złoty Dukat z Mennicy Austriackiej świetnie sprawdza się również przy dywersyfikacji portfela inwestycyjnego – uzupełnij swoją kolekcję monet bulionowej i numizmatów kolekcjonerskich właśnie o produkt inwestycyjny Złoty Dukat Austriacki. Jego wartość z roku na rok wzrasta i ściśle wiąże się z aktualną ceną SPOT kruszcu.

Złote Dukaty Austriackie z wysyłką 24h!

Złoty Dukat Austriacki jest dostępny w ofercie Mennicy Skarbowej z gwarancją błyskawicznej wysyłki w 24h! Każda paczka dostarczana do klientów jest ubezpieczona, a inwestorzy mogą również wybrać opcję odbioru produktu z jednego z naszych oddziałów. Zapraszamy do korzystania z rozbudowanej oferty złota lokacyjnego oraz srebra, a także odwiedzania naszego skupu złota!

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.