Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-10-uncji-zlota-awers
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-10-uncji-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
1,20 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
10 EUR
Waga:
1/10 uncji (1/10 oz)
Średnica:
16 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/10 uncji złota - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
1 073,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Rabat przy zakupie większej ilości

Ilość Cena za sztukę Oszczędzasz
od 10 1067 zł od 53 zł
od 50 1062 zł od 536 zł
Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Wiedeńscy Filharmonicy to pierwsza moneta bulionowa bita z czystego złota wyemitowana w walucie Euro. Moneta stworzona na cześć Filharmonii Wiedeńskiej, pożądana przez inwestorów z Europy, Ameryki Północnej, jak również Japonii, jest jednym z najpopularniejszych produktów w ofercie Mennicy Skarbowej.

Okazały budynek Mennicy Austriackiej (Münze Österreich) - producenta monety - znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji Wiednia, gdzie za klasyczną fasadą znajduje się najnowocześniejszy ośrodek produkcji. To właśnie tam setki lat rzemiosła i tradycji łączą się z najnowszymi technologiami produkcji pieniądza.

Właścicielem spółki produkującej 450 milionów monet rocznie jest Centralny Bank Austrii, więc produkty Mennicy Austriackiej posiadają rządowe gwarancje czystości kruszcu.

Historia Wiedeńskich Filharmoników

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy bita jest od 1989 r. Wzór monety został stworzony za pomocą grafiki komputerowej, a następnie przeniesiony na złoto. Według Światowej Rady Złota, w 1992, 1995 i 1996 roku Filharmonik był najlepiej sprzedającą się monetą bulionową na świecie. Każda z monet zawiera 24 karaty czystego złota, co czyni ją doskonałym pomysłem na inwestycję w metale szlachetne.

Jak wygląda moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1 uncja złota?

Awers monety zdobią wielkie organy hali koncertowej Musikverein w Wiedniu, gdzie swoją siedzibę ma orkiestra. Możemy również odczytać  wartość, wagę, próbę oraz rok wybicia monety.

Rewers przedstawia szereg instrumentów symfonicznych, m.in. harfę, wiolonczelę i kilka par skrzypiec w estetycznym ułożeniu, opatrzonych ciekawą typografią Wiener Philharmoniker.

Wiedeńscy Filharmonicy wyróżniają się jako środek płatniczy rozpoznawalny na całym świecie, dlatego łatwo dokonać nimi transakcji wszędzie tam, gdzie tylko prowadzi się handel monetami bulionowymi i sprzedaje metale szlachetne. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.