Złote sztabki

Produkty takie jak sztabka złota doskonale sprawdzają się w roli inwestycji. Wyroby z metali szlachetnych wyróżniają się bardzo stabilnymi kursami, co przekłada się na możliwość długotrwałego utrzymania wartości zakupionego kruszcu. W przeciwieństwie do standardowych walut złoto jest odporne na rynkowe zawirowania, a z uwagi na ograniczoną podaż jego wartość stopniowo rośnie w wieloletniej perspektywie. W efekcie sztabki złota są jednym z najchętniej wybieranych sposobów na zamrożenie swoich aktywów z potencjalnym zyskiem – propozycje o różnej gramaturze można znaleźć w ofercie Mennicy Skarbowej.

Cena sztabki złota

Ile kosztuje sztabka złota? Cena może się zmieniać w zależności od kursów rynkowych, a ponadto jest zależna od gramatury produktu. Mennica Skarbowa oferuje skup i sprzedaż już od 1 g. Sztabka złota o wadze jednego grama to koszt ok. 300 zł, z kolei jedna uncja, czyli nieco ponad 30 gramów, to już ok. 8 tys. zł. Warto zaznaczyć, że cena sztabki złota w historycznym ujęciu odnotowuje ciągły, stopniowy wzrost, co sprawia, że jest to zalecany wybór do długoterminowego przechowywania środków.

Sztabka złota 1 kg, a może 1 g? Jaką wagę wybrać?

Istnieje wiele sposobów, by zainwestować w złoto – sztabki są dostępne w różnej gramaturze, co otwiera liczne możliwości przed klientami z różną ilością dostępnych środków. Do najpopularniejszych opcji należą produkty takie jak:

  • sztabka złota 2 g – ok. 570 zł (wg kursów z października 2023 r.);
  • sztabka złota 20 g – ok. 5 tys. zł;
  • sztabka złota 1 uncja – ok. 8 tys. zł;
  • sztabka złota 50 g – ok. 13 tys. zł;
  • sztabka złota 100 g – ok. 26 tys. zł;
  • sztabka złota 250 g – ok. 65 tys. zł;
  • sztabka złota 1 kg – ok. 260 tys. zł.

Mennica Skarbowa – bezpieczne zakupy i przejrzyste warunki

Niezależnie od celów inwestycyjnych i gramatury wybranego produktu nasi klienci zawsze mogą liczyć na rzetelną obsługę i pełne bezpieczeństwo zakupów. Dostępne u nas złote sztabki są sprowadzane z renomowanych mennic, a do każdej z nich przy zakupie dodawana jest odpowiednia dokumentacja, gwarantująca ich późniejszy skup.

Sztabki złota gdzie kupić?

Zastanawiasz się, gdzie kupić sztabki złota, by mieć pewność uczciwej rynkowej ceny oraz, aby zyskać w 100% autentyczny kruszec z certyfikatem potwierdzającym prawdziwość metalu szlachetnego i opisującym jego pochodzenie? Najlepszym rozwiązaniem są takie miejsca jak nasza Mennica Skarbowa. Jesteśmy akredytowanym dystrybutorem sztabek złota rafinerii, mennic i innych producentów (Valcambi Suisse, C.Hafner, Pamp itd.), którzy zrzeszeni są w prestiżowej organizacji LBMA.

Każda sprzedawana sztabka złota posiada nie tylko stosowną dokumentację, ale także wiele elementów identyfikacyjnych. Na kruszcu znajduje się wytłoczona nazwa producenta, waga sztabki, a także jej indywidualny numer. Nie zastanawiaj się dłużej gdzie kupić sztabkę złota – wybierz Mennicę Skarbową i ciesz się autentycznymi kruszcami, również w postaci złotych monet bulionowych, w atrakcyjnych cenach oraz z opcją dostawcy w 24h!

Ile kosztuje sztabka złota dziś, a ile będzie kosztowała jutro?

Cena finalnego produktu inwestycyjnego, czyli sztabek złota dostępnych w ofercie takich mennic jak nasza, zależna jest od wartości rynkowej kruszcu. Oczywiście najważniejszym parametrem jest waga sztabki wyrażona w uncjach lub gramach. Zwrócić uwagą należy też na próbę czystości, która w najdoskonalszej wersji wynosi 999.9. Jaka jest zatem cena sztabek złota dzisiaj, a z jaką spotkamy się w przyszłości? Aktualne ceny spotowe złota za 1 uncję trojańską wynoszą poniżej 2050 USD.

Wedle przewidywań rok 2024 może zostać zamknięty z ceną złota w wysokości około 2100 USD, co będzie oznaczało przebicie kolejnego historycznego wyniku kruszcu. W kolejnych latach ceny sztabek złota mogą znacznie poszybować w górę – już w 2030 roku za 1 uncję złota trzeba będzie zapłacić nawet 3000 USD. Oznacza to, że za kilogramową sztabkę złota inwestor zapłaci bagatela 400 tysięcy złotych! Dzisiejsza cena (stan na marzec 2024) wynosi 266 tys. za 1 kg sztabki złota z wysyłką w 24h. Pamiętaj, że ceny zmieniają się niemalże każdego dnia.

Dlaczego warto inwestować w złote sztabki?

Powodów, dla których warto inwestować w złoto w postaci złotych sztabek lokacyjnych, jest wiele. Nie tylko jest to prosty sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, rozbudowywanego o kolejne cenne aktywa, ale także warto wybierać kruszce w przypadku chęci szybkiej ochrony kapitału przed skutkami inflacji. Inwestowanie w złoto nie wymaga od inwestorów wiedzy, a stopa przewidywanego zysku jest naprawdę korzystna.

Ponadto nie trzeba obawiać się inwestycyjnego ryzyka – wartość rynkowa złota wzrasta i nic nie wskazuje na odwrotną tendencję, zwłaszcza że kruszec od lat uważany jest przez ekonomistów za bezpieczną przystań w niepewnych czasach. Dodać warto, że złoto fizyczne w postaci sztabek albo płytek, które mają próbę co najmniej 995, jest zwolnione z podatku VAT. Jeśli zdecydujesz się na wybór złota z Mennicy Skarbowej, unikniesz konieczności uiszczenia danin względem Urzędu Skarbowego. Mowa również o podatku PCC oraz o tzw. podatku Belki.

Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.