Złoto

Mennica Skarbowa oferuje jedynie złoto najwyższej jakości sprowadzane od renomowanych dostawców. Dostępne produkty pochodzą z prestiżowych mennic, takich jak Argor-Heraeus, Valcambi, Perth Mint czy Heraeus. Dzięki temu każdy klient może liczyć na pewne pochodzenie zakupionych produktów – ponadto prowadzimy skup złota na podstawie bieżących kursów z rynków międzynarodowych.

Ile wynosi cena złota?

Złoto inwestycyjne od lat stanowi doceniany środek do zabezpieczania lub pomnażania swojego majątku. W przeciwieństwie do walut fiducjarnych metale szlachetne są odporne na inflację i nagłe wahania kursów wywołane sytuacją geopolityczną lub rynkową. Cena złota w Mennicy Skarbowej jest stale aktualizowana z wykorzystaniem najdokładniejszych źródeł. Przy zakupie i sprzedaży wyliczamy wartość według gramatury danego produktu – obsługujemy złote sztabki od 1 g do nawet 1 000 g.

Zakup złota w różnych formach

Klienci Mennicy Skarbowej mogą sprzedać lub kupić złoto inwestycyjne w trzech najpopularniejszych wariantach:

Oferujemy nie tylko sztabki o różnej gramaturze, lecz także monety bulionowe z najbardziej znanych kolekcji. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem Perth Mint i członkiem programu Bullion DNA Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, co pozwala nam zapewnić dostęp do wielu interesujących okazów z całego świata. Monety doskonale sprawdzą się nie tylko jako inwestycja, lecz także np. w roli wartościowego prezentu na dowolną okazję.

Wszystkie z propozycji w ramach oferty Mennicy Skarbowej są wyceniane pod okiem profesjonalistów, a także weryfikowane pod kątem jakości. Dzięki temu zarówno inwestorzy, jak i kolekcjonerzy mogą liczyć na najwyższy standard obsługi i rzetelność transakcji w każdej sytuacji.

Mennica Skarbowa – bezpieczny skup i sprzedaż metali szlachetnych

Transparentność i rzetelna wycena transakcji to podstawa działania Mennicy Skarbowej. Zakup złota i srebra lub sprzedaż metali szlachetnych odbywa się w bezpiecznych warunkach, a ceny są stale dostosowywane do aktualnych kursów. Nasza praca jest regulowana przez Narodowy Bank Polski i Komisję Nadzoru Finansowego, a ponadto możemy pochwalić się licznymi nagrodami i certyfikatami – dzięki temu nasi klienci mają pewność, że stawiają na sprawdzonego partnera w inwestowaniu w metale szlachetne.

Cena złota za gram – o cenie SPOT kilka słów

Wartość rynkowa złota to tzw. cena SPOT, która podawana jest na światowych giełdach. Uzależniona jest ona od dziesiątek czynników, ale podkreślić należy, że królewski kruszec jest aktywem wykazującym dużą stabilność oraz brak podatności na niekorzystne zmiany w polityce monetarnej rozwiniętych państw. Dodać warto, że cena złota za gram i uncję nie jest też silnie związana z kursem dolara amerykańskiego – według ekonomistów zauważyć można odwrotną korelację, a więc kruszec umacnia się w czasach niestabilności gospodarczej i w okresie spadku siły nabywczej USD.

Jeśli chodzi o wartość rynkową złota w ostatnich latach, należy zauważyć, że dynamicznie się one powiększała. W 2024 roku może ona wynieść ponad 2100 USD za uncję. Ile trzeba zatem zapłacić za gram złotego kruszcu w formie złotych monet bulionowych lub złotych sztabek? Cena złota za gram wynosi wedle światowego kursu około 260 zł. Należy do tego doliczyć koszty operacyjne i dystrybucyjne, a także marże – finalny odbiorca zapłaci u wybranego dystrybutora nieznacznie więcej. Pamiętać jednak musi, że cena złota za gram czy uncję trojańską stale rośnie, a różnice widoczne są gołym okiem nawet po kilku dniach…

Wartość złota w długoterminowej perspektywie

Inwestorzy chętnie stawiają na królewski kruszec, który wedle ekonomistów jawi się jako bezpieczna przystań w inwestowaniu. Podkreślić należy, że w ujęciu długoterminowym wartość rynkowa złota może znacznie wzrosnąć, o nawet o więcej niż 100 dolarów amerykańskich za uncję w skali jednego roku. Wedle przewidywań i licznych analiz ekonomicznych, złoto będzie warte w 2030 roku ponad 3000 USD/oz. Tym samym nie tylko można traktować ten aktyw jako skuteczną ochronę przed inflacją czy doskonały dywersyfikant portfela inwestycyjnego, ale także można o złocie myśleć w kontekście zysków.

Czy jednak coś może przeszkodzić w pobijaniu przez złoto kolejnych historycznych rekordów? Nic się na to nie zanosi, zwłaszcza że popyt na kruszec stale rośnie, a jego podaż maleje. Nie każdy wie o tym, że światowe zasoby naturalne złota szybko się kurczą, a wedle niektórych przewidywań ostatnie kilogramy metalu zostaną wydobyte jeszcze przed 2100 rokiem!

Gdzie kupić złoto?

Złoto w postaci złotych monet bulionowych i złotych sztabek kupić można z różnych źródeł. Mowa o dealerach złota, o indywidualnych handlarzach, lombardach czy skupach. Autentyczny kruszec z akredytacją LBMA oraz ze specjalnym certyfikatem inwestorzy otrzymują jednak z takim miejsc jak nasza Mennica Skarbowa – od lat współpracujemy z najlepszymi producentami złota na rynku, a na tej liście znajdują się marki: The Perth Mint, Kanadyjska Mennica Królewska, Mennica Austriacka, Valcambi Suisse, C.Hafner, PAMP i wielu innych.

Jeśli chcesz rozpocząć skuteczne inwestowanie w złoto, koniecznie odwiedź jeden z naszych oddziałów lub rozpocznij zakupy w sklepie internetowym. Wiele produktów inwestycyjnych z oferty Mennicy Skarbowej dostępnych jest z opcją dostawy w 24h!

Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.