Złoto

Mennica Skarbowa S.A. to jeden z największych dealerów złota inwestycyjnego na polskim rynku. Złoto oferowane za pośrednictwem spółki pochodzi z najsłynniejszych mennic świata, zrzeszonych w London Bullion Market Association (LBMA). Serdecznie zapraszamy do zakupów za pośrednictwem naszej strony internetowej lub bezpośrednio w naszych oddziałach w całej Polsce. Oddziały Mennicy Skarbowej znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Kielcach, Kaliszu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Według szacunków ekspertów, tendencja wzrostowa cen złota będzie utrzymywała się jeszcze przez wiele lat. Właśnie dlatego zakup złota inwestycyjnego to najpewniejszy sposób dywersyfikacji kapitału.

Złoto inwestycyjne można kupić w dwóch podstawowych formach:

  • sztabki - W przypadku sztabek na cenę wpływają głównie waga oraz próba sztabki. Najcenniejsze są oczywiście egzemplarze o próbie 999,9. Wszystkie sztabki dostępne w ofercie Mennicy Skarbowej posiadają taką próbę.
  • monety - W przypadku monet kolekcjonerskich - oprócz próby oraz wagi - liczą się także rok produkcji, ilość sztuk danej serii, ilość egzemplarzy dostępnych aktualnie na rynku oraz wygląd danej monety. Zasady te nie dotyczą jednak monet bulionowych, w przypadku których rok produkcji oraz inne parametry nie wpływają na wartość inwestycyjną produktu.

Planując inwestycje w złoto, należy także sprawdzić autentyczność wyrobów. Każda sztabka powinna posiadać specjalny certyfikat, który potwierdzi jej parametry i autentyczność. Certyfikat taki powinien zawierać kilka podstawowych informacji:

  • numer seryjny sztabki;
  • wagę - wyrażoną w gramach, uncjach lub kilogramach;
  • próbę - wyrażoną w formie liczby (np. 999.9);
  • znak menniczy - dzięki niemu dowiemy się, z jakiego kraju pochodzi dany produkt oraz jak nazywa się mennica, która jest jego producentem.
Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń