Złoto niesortowane - najtaniej

Czym jest złoto niesortowane? Sztabki złota niesortowane to produkty powstające z surowców zdobytych na rynku wtórnym. Mogą to być m.in. uszkodzone sztabki z prestiżowych mennic lub egzemplarze pochodzące ze źródeł bez akredytacji, a także towary odkupione od klientów, bez certipack’ów. Co ważne, złoto z tej kategorii nie jest gorsze gatunkowo od standardowego złota inwestycyjnego. Sztabki mogą jednak mieć uszkodzenia lub drobne niedoskonałości wynikające z użytkowania bądź mniej precyzyjnych procesów i narzędzi. Z tego względu jest to gorszy wybór w kwestii inwestowania, jednak może doskonale sprawdzić się do przetworzenia na różnego rodzaju produkty użytkowe ze złota.

Złoto niesortowane – wagi sztabek w Mennicy Skarbowej

Podobnie jak w przypadku sztabek z regularnych serii, oferujemy niesortowane sztabki w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu nasi klienci mogą wybrać spośród różnych propozycji dostosowanych do swoich możliwości. Najlżejsze produkty rozpoczynają się już od 1 grama, a waga propozycji z naszej oferty sięga nawet do 1 000 g. Różnica w cenie w stosunku do pełnowartościowego złota wynosi ok. 15%.

Sztabki niesortowane, a złoto inwestycyjne

Złoto niesortowane i klasyczne złoto inwestycyjne to produkty kierowane do różnych grup docelowych. Przed zakupem jednego z nich warto zapoznać się z czynnikami, które odróżniają od siebie poszczególne propozycje.

  • Złoto niesortowane może nie mieć określonego pochodzenia lub może być produkowane przez mniej znaną mennicę bez akredytacji LBMA.
  • Sztabki złota niesortowanego mogą mieć ślady drobnych uszkodzeń, przebarwień lub otarć. Są one widoczne głównie w przypadku produktów z rynku wtórnego.
  • Niesortowane złoto może nie mieć oryginalnego opakowania.

W obu przypadkach nie może jednak dojść do wahań wagi między wartością oferowaną przez sklep a prawdziwą gramaturą produktu.

Czy warto kupować złoto niesortowane?

Sztabki złota niesortowane poleca się przede wszystkim osobom, które chcą przetworzyć ten metal szlachetny i stworzyć z niego inne produkty. W przypadku inwestycji sprzedaż produktu bez akredytacji Stowarzyszenia Londyńskiego Rynku Kruszców (LBMA) może być jednak znacznie utrudniona. Chcąc kupić sztabki niesortowane z uwzględnieniem późniejszej odsprzedaży, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na poświadczenie LBMA.

Sztabki złota niesortowane – zalety

Złoto niesortowane jest nawet o kilkanaście procent tańsze niż produkty przeznaczone do inwestowania. Z tego względu sztabki mogą być ciekawym dodatkiem do kolekcji dla osób, które nie chcą sprzedawać metali szlachetnych w późniejszym terminie. Warto jednak zaznaczyć, że nawet w przypadku niesortowanego złota zwracamy uwagę na jakość i rzetelność – to sprawia, że nasi klienci mogą liczyć na dostęp do najlepszych rozwiązań niezależnie od sytuacji. Ponadto zapewniamy szybką wysyłkę (nawet w mniej niż 24 godziny), sprzedaż online i w sklepach stacjonarnych, a także skup złota i srebra w różnych formach. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapoznania się z dostępnymi produktami, takimi jak sztabki inwestycyjne, monety bulionowe czy numizmaty.

Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.