Diamenty

Mennica Skarbowa S.A. to nie tylko jeden z największych dystrybutorów złota i srebra inwestycyjnego, ale także marka podążająca za oczekiwaniami klientów, zarówno małych, jak i dużych inwestorów. W naszej ofercie pojawiają się kolejne produkty, które pozwalają na zabezpieczenie kapitału. Diamenty to niezwykłe kamienie szlachetne, które zachwycają wyjątkowym wyglądem, a także niepowtarzalną budową. Zalicza się je do minerałów o najwyższej na świecie twardości. Diamenty cechują się też wysokim współczynnikiem załamania światła i wspaniałą grą barw. Nic dziwnego, że zalicza się je do najcenniejszych kamieni szlachetnych, które dzięki Mennicy Skarbowej mogą znaleźć się również i w Państwa kolekcjach. 

Diament inwestycyjny - doskonały produkty do budowy portfela inwestycyjnego 

Złoto i srebro stają się w świadomości Polaków doskonałym produktem inwestycyjnym – synonimem ochrony kapitału i długoterminowych korzyści, a co za tym idzie - bezpiecznych i racjonalnych oszczędności.. W ich cieniu pozostają dzisiaj diamenty inwestycyjne, które zyskują jednak na znaczeniu oraz popularności. Przeznaczone są one dla inwestorów, którzy cenią sobie spokój, produkty inwestycyjne o nietuzinkowym charakterze, ciekawej historii, własnej wręcz kulturze oraz przyciągającym wzrok wyglądzie. Warto przy tym podkreślić, że diamenty oprócz unikalnych właściwości fizycznych wyróżniają się na rynku stabilnością cen. Stanowią dobrą alternatywę dla złota i srebra bądź też doskonałe uzupełnienie portfela inwestycyjnego. Diamenty inwestycyjne, w przeciwieństwie do diamentów jubilerskich, są selekcjonowane głównie ze względu na ich parametry jakościowe, takie jak szlif, barwa, czystość i masa karatowa, a nie tylko na walory estetyczne. Mają rozwinięty system certyfikacji, który gwarantuje ich jakość i wartość inwestycyjną.

Bezbarwne diamenty inwestycyjne Carlo Diam z potwierdzoną autentycznością 

W Mennicy Skarbowej oferujemy diamenty inwestycyjne bezbarwne od sprawdzonego dostawcy Monte Carlo Diam, będącego członkiem giełdy diamentowej w Antwerpii. Spółka ta ceniona jest na całym świecie za handel diamentami szlifowanymi oraz hurtowy obrót diamentami kolorowymi. Firma posiada oficjalną koncesję na handel diamentami, a wszystkie jej transakcje objęte są branżowymi ubezpieczeniami. Spółka należy również do Światowej Federacji Giełd Diamentów WFDB i zatrudnia wybitnych branżowych ekspertów, w tym gemmologów o wieloletnim doświadczeniu. 

Różnorodne diamenty w ofercie Mennicy Skarbowej 

Diamenty inwestycyjne składają się na diamentowe portfolio Mennicy Skarbowej.  Kamienie dostępne są o różnej charakterystyce i oczywiście wartości (od ponad tysiąca złotych do kilkudziesięciu i więcej). Certyfikaty potwierdzające autentyczność wyrobów zawierają informacje między innymi o:

kolorze, 

szlifie, 

czystości, 

gramaturze. 

Certyfikat autentyczności diamentu uwzględnia również indywidualny numer nadawany przez instytut certyfikujący. W Europie najbardziej znany jest certyfikat wydawany przez IGI (International Gemological Institute). Dzięki niemu można wyczytać z niego wszystkie ważne parametry fizyczne konkretnego kamienia szlachetnego – klienci mają dostęp do dokumentu w formie papierowej i elektronicznej, który publikują konkretne instytuty. 

Bezpieczny zakup diamentów inwestycyjnych - sklep online Mennicy Skarbowej 

Każdego, kto jest zainteresowany zakupem bezbarwnych diamentów inwestycyjnych, zapraszamy do bezpiecznych zakupów za pośrednictwem naszej strony internetowej. Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu. Oddziały Mennicy Skarbowej zlokalizowane są w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Kielcach, Kaliszu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.