Wysyłka 24 h
zlota-moneta-australijski-kangur-1-20-uncji-rewers
zlota-moneta-australijski-kangur-1-20-uncji- awers

Specyfikacja

Grubość:
1,30 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
5 AUD
Waga:
1/20 uncji (1/20 oz)
Średnica:
16,10 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Australijski Kangur 1/20 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
746,00 zł

Dostępna liczba: 28 szt.

Ilość

Rabat przy zakupie większej ilości

Ilość Cena za sztukę Oszczędzasz
od 10 738 zł od 74 zł
od 50 731 zł od 746 zł
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Australijski Kangur 1/20 uncji

Jest to jedna z najdłuższych serii monetowych w historii Perth Mint, gdyż Australijski Złoty Kangur ma już ponad 30-letnią historię. Monety te, pierwotnie wprowadzane na rynek jako Gold Nugget (złoty samorodek), co roku mają nowy wzór kangura na rewersie. Ten złoty wyrób o masie 1/20 uncji, charakteryzuje się próbą 999. Dostarczany jest w ochronnej, plastikowej kapsule. 

Wartość nominalna monety 5 dolarów australijskich jest w pełni gwarantowana przez rząd Australii. 

Wygląd złotej monety Australijski Kangur 1/20 uncji

Na rewersie znajduje się wizerunek kangura, uznanego na całym świecie za symbol Australii. Awers wszystkich monet Australian Gold Nugget- Kangaroo przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Pojawia się on na awersie australijskich monet od czasu jej wstąpienia na tron Anglii.

Rys historyczny 

Monety z lat 1986-1989 przedstawiają złoty samorodek symbolizujący gorączkę złota w Australii Zachodniej w XIX wieku. 

Wtedy właśnie na obrzeżach niewielkiego Ballarat, w stanie Wiktoria, John Dunlop i James Regan znaleźli kilka uncji złota w pobliskim strumieniu. Zaledwie w kilka miesięcy, do miasta zjechało ponad 20 tysięcy poszukiwaczy złota zachęconych perspektywą szybkiego wzbogacenia się. W ciągu kolejnej dekady miejsce dostarczyło jedną trzecią światowego wydobycia złotego kruszcu w tamtym czasie. Przyczyniło się to do zwiększenia populacji w tej lokalizacji z 77 do 540 tysięcy w ciągu zaledwie 2 lat, a zapoczątkowana wówczas gorączka złota raz na zawsze odmieniła historię Australii. 

Monety z lat 1990 i późniejszych skupiają się już na powszechnie znanym symbolu Australii – kangurze. Co ciekawe, wzór kangura zmienia się z każdym rokiem emisji.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie, jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota. Znana jest z precyzji i dbaniu o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.