Wysyłka 24 h
zlota-moneta-australijski-kangur-1-20-uncji-rewers
zlota-moneta-australijski-kangur-1-20-uncji- awers

Specyfikacja

Grubość:
1,30 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
5 AUD
Waga:
1/20 uncji (1/20 oz)
Średnica:
16,10 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Australijski Kangur 1/20 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
730,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Australijski Kangur 1/20 uncji

Jest to jedna z najdłuższych serii monetowych w historii Perth Mint, gdyż Australijski Złoty Kangur ma już ponad 30-letnią historię. Monety te, pierwotnie wprowadzane na rynek jako Gold Nugget (złoty samorodek), co roku mają nowy wzór kangura na rewersie. Ten złoty wyrób o masie 1/20 uncji, charakteryzuje się próbą 999. Dostarczany jest w ochronnej, plastikowej kapsule. 

Wartość nominalna monety 5 dolarów australijskich jest w pełni gwarantowana przez rząd Australii. 

Wygląd złotej monety Australijski Kangur 1/20 uncji

Na rewersie znajduje się wizerunek kangura, uznanego na całym świecie za symbol Australii. Awers wszystkich monet Australian Gold Nugget- Kangaroo przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II. Pojawia się on na awersie australijskich monet od czasu jej wstąpienia na tron Anglii.

Rys historyczny 

Monety z lat 1986-1989 przedstawiają złoty samorodek symbolizujący gorączkę złota w Australii Zachodniej w XIX wieku. 

Wtedy właśnie na obrzeżach niewielkiego Ballarat, w stanie Wiktoria, John Dunlop i James Regan znaleźli kilka uncji złota w pobliskim strumieniu. Zaledwie w kilka miesięcy, do miasta zjechało ponad 20 tysięcy poszukiwaczy złota zachęconych perspektywą szybkiego wzbogacenia się. W ciągu kolejnej dekady miejsce dostarczyło jedną trzecią światowego wydobycia złotego kruszcu w tamtym czasie. Przyczyniło się to do zwiększenia populacji w tej lokalizacji z 77 do 540 tysięcy w ciągu zaledwie 2 lat, a zapoczątkowana wówczas gorączka złota raz na zawsze odmieniła historię Australii. 

Monety z lat 1990 i późniejszych skupiają się już na powszechnie znanym symbolu Australii – kangurze. Co ciekawe, wzór kangura zmienia się z każdym rokiem emisji.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie, jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota. Znana jest z precyzji i dbaniu o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.