Wysyłka 24 h
zlota-moneta-2-randy-rewers
zlota-moneta-2-randy-awers

Specyfikacja

Grubość:
1,80 mm
Metal:
Złoto 916,6
Nominał:
2 Rand
Waga:
8 g
Średnica:
22 mm
Kraj pochodzenia:
RPA
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h

Powiązane produkty

Złota moneta 2 randy - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
2 256,00 zł

Dostępna liczba: 14 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Wygląd złotej monety 2 randy

Złota moneta o nominale 2 randy to prawdziwy klejnot w świecie inwestycji. Jej awers prezentuje popiersie Jana van Riebeecka, postaci, która odgrywa kluczową rolę w historii Republiki Południowej Afryki. Jako holenderski administrator kolonialny Kapsztadu, uważany jest za jednego z głównych architektów powstania RPA. To właśnie on zapatrzył się w przyszłość, co doskonale oddaje motto umieszczone nad jego popiersiem - "EENDRAG MAAK MAG" (Jedność czyni siłę) w języku afrykanerskim i angielskim. Te słowa nie tylko stanowią fundamenty jedności narodu, ale również kierują spojrzenie inwestorów w stronę stabilności i potencjału rozwojowego tego regionu.

Rewers monety emanuje narodowym duchem, ukazując skoczka antylopiego, czyli springboka, będącego symbolem Republiki Południowej Afryki. Zwierzę to jest uchwycone w trakcie charakterystycznego skoku, co dodatkowo podkreśla dynamikę i energię tego kraju. Wzdłuż rantu monety znajduje się nazwa kraju w języku afrykanerskim (SUID-AFRIKA) i angielskim (SOUTH AFRICA), rok emisji oraz nominalna wartość – 2 R. To wszystko czyni tę monetę nie tylko pięknym numizmatem, ale także atrakcyjnym elementem portfela inwestycyjnego.

Rys historyczny

Emitowana w latach 1961-1983, zakończyła swoje bicie na fali popularności Krugerranda o wadze ¼ uncji. To właśnie Krugerrand, jako lider sprzedaży południowoafrykańskich numizmatów, zdyskontował pozycję monety 2 randy. Dziś jednak historia zatacza koło, a ta moneta staje się ponownie obiektem zainteresowania inwestorów kolekcjonerskich. Jej ograniczona dostępność na rynku sprawia, że jest nie tylko cennym skarbem historycznym, ale także perspektywiczną inwestycją.

Inwestowanie w złoto od zawsze było uznawane za stabilną i bezpieczną formę lokowania kapitału. Moneta 2 randy, będąca niegdyś w cieniu Krugerranda, dziś powraca na scenę jako unikalna okazja inwestycyjna. Jej historyczne znaczenie, artystyczna wartość oraz limitowana ilość dostępnych egzemplarzy sprawiają, że staje się ona nie tylko ozdobą kolekcji, ale również mądrym wyborem dla tych, którzy poszukują solidnych inwestycji o perspektywicznym wzroście wartości. Dlatego też, decydując się na zakup złotej monety 2 randy, inwestujesz nie tylko w metal szlachetny, ale również w fragment historii i obietnicę stabilnego wzrostu kapitału.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.