Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-25-uncji-zlota-awers
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-25-uncji-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
0,80 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
4 EUR
Waga:
1/25 uncji (1/25 oz)
Średnica:
13 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/25 uncji złota - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
457,00 zł

Dostępna liczba: 117 szt.

Ilość

Rabat przy zakupie większej ilości

Ilość Cena za sztukę Oszczędzasz
od 10 452 zł od 45 zł
od 50 447 zł od 457 zł
Promocja Mennica
 

Wiedeńscy Filharmonicy to jedna z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie. Złota moneta wykonana jest z najwyższej próby materiału, a jej waga to 1/25 uncji czyli ok 1,24 grama.

Według danych Światowej Rady Złota produkt był jednym z najchętniej kupowanych wyrobów ze złota w latach: 1992, 1995, 1996 oraz 2000, zaś w roku 2004 Wiedeńscy Filharmonicy stanowili niemalże 40% sprzedaży tego kruszcu w krajach europejskich. Producentem złotej monety jest Mennica Austriacka (Münze Österreich).

Jak wygląda moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/25 uncji złota?

Rewers monety zdobi osiem najpopularniejszych instrumentów Orkiestry Austriackiej. Znajdziemy tam: czworo skrzypiec, wiolonczelę, róg, fagot i harfę.

Awers monety prezentuje organy rurowe ze złotej stali, które na co dzień znajdują się w sali koncertowej Musikverein w Wiedniu. Zaraz nad nimi został umieszczony napis: Republic Österreich (Republika Austriacka). Na awersie wybito również informacje o: wadze i próbie złota oraz wartości nominalnej monety.

Wiedeńscy Filharmonicy wyróżniają się jako środek płatniczy rozpoznawalny na całym świecie, dlatego łatwo dokonać nimi transakcji wszędzie tam, gdzie tylko prowadzi się handel monetami bulionowymi i sprzedaje metale szlachetne. Jest to zarazem jedna z najmniejszych monet bulionowych na świecie, co czyni monetę niezwykle płynną inwestycją. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.