Wysyłka 24 h
zlota-moneta-rok-smoka-1-10-uncji-2024-rewers
zlota-moneta-rok-smoka-1-10-uncji-2024-awers

Specyfikacja

Grubość:
1,80 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
15 AUD
Waga:
1/10 uncji (1/10 oz)
Średnica:
16,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Rok Smoka 2024 1/10 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
1 134,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Rok Smoka 2024 1/10 uncji 

To już piąty raz, kiedy australijska mennica The Perth Mint z dumą wydaje księżycową serię złotych monet Lunar III. W ostatnich latach pojawiały się monety nawiązujące do starożytnego chińskiego kalendarza. Były to kolejno walory: Rok Myszy 2020, Rok Bawoła 2021, Rok Tygrysa 2022 oraz Rok Królika 2023. 10 lutego 2024 roku wypada Chiński Nowy Rok. Według horoskopu zakończy się wtedy Rok Królika Wody i nastąpi Rok Drewnianego Smoka, który będzie trwał do 29 stycznia 2025 roku. W chińskim kalendarzu znajduje się  12 zwierząt. Poza smokiem, są to: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. 

Bogato zdobiony walor stanowi prawny środek płatniczy. Każda moneta bulionowa prezentowana jest w ochronnej akrylowej kapsule.

Wygląd złotej monety Rok Smoka 2024 1/10 uncji

Na rewersie złotej monety znajduje się wygrawerowany, majestatyczny smok. Przedstawiony został na tle mgieł oraz widniejących na dole stylizowanych fal. Można tu znaleźć również chiński znak smoka i napis DRAGON 2024. Skrót P125 mennicy oznacza 125. rocznicę powstania mennicy The Perth Mint. 

Awers ukazuje portret Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II i uzupełniony jest okresem jej panowania (1952-2022), a także wagą, próbą oraz nominałem. Zaprojektował go Ian Rank – Broadley.

Rys historyczny

Smok Drewna to jedno z 12 zwierząt występujących w księżycowo-słonecznym kalendarzu chińskim. Zwierzęta ta należą do 5 żywiołów, na które składają się drzewo, ogień, ziemia, metal i woda. Nadchodzący 2024 rok należy do Smoka Drewna. Znak ten charakteryzuje ludzi inteligentnych i twórczych, jednakże wyróżniających się delikatnością i uporem. W momencie zranienia tracą swoje optymistyczne nastawienie. Poprzedni rok Smoka Drewna świętowany był 60 lat wcześniej - w 1964 r. Znane osoby urodzone wtedy to m.in.: Keanu Reeves, Russel Crowe, Lenny Kravitz i Sandra Bullock. 

Producent 

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie, jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.