Złote monety

Asortyment Mennicy Skarbowej obejmuje liczne monety bulionowe z całego świata, pochodzące z najbardziej znanych kolekcji. Dbamy o to, aby zapewniać jak najlepszy wybór naszym klientom – dlatego stale się rozwijamy, inwestując w nowe współprace i stopniowo poszerzając ofertę. Jesteśmy m.in. członkami programu Bullion DNA Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej i oficjalnym dystrybutorem Perth Mint, co pozwala nam zagwarantować sprawdzone pochodzenie poszczególnych monet i dostęp do wielu ciekawych okazów.

Złote monety ze znanych kolekcji

Każda złota moneta w ramach naszej oferty to sprawdzony, wartościowy egzemplarz ze znanej kolekcji lub limitowany okaz upamiętniający rocznice czy ważne wydarzenia. To sprawia, że każdy inwestor lub kolekcjoner może znaleźć u nas coś dla siebie. Polecamy złote monety z serii takich jak Dukaty Austriackie, a także wykonane z całej uncji złota egzemplarze kolekcji Amerykańskiego Bizona i Orła.

W naszej kolekcji znaleźć można zarówno monety bulionowe sprzedawane w uncjach (monety 1/20 oz.; monety 1/10 oz.; monety 1/4  oz.; monety 1/2 oz.; monety 1 oz.), jak i z określoną wartością na podstawie gramatury (np. monety 1 g złota; monety 8 g złota). Pochodzą one tylko od certyfikowanych producentów zrzeszonych w prestiżowej organizacji LBMA. Oznacza to, że nasze monety bulionowe opatrzone specjalnymi certyfikatami, to kruszce z różnych zakątków globu: Australii, RPA, Kanady czy USA. Nasi klienci cieszyć mogą się niezwykłym pięknem i wysoką wartością inwestycyjną takich egzemplarzy jak m.in.:

 • Moneta Krugerrand,
 • Złota moneta Rok Smoka 2024,
 • Moneta Amerykański Orzeł,
 • Złota moneta Australijski Kangur,
 • Moneta Wiedeńscy Filharmonicy
 • Złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy,
 • Złota moneta 20 franków,
 • Złota moneta Suweren,
 • Moneta Britannia.

Złote monety inwestycyjne jako środek na przechowanie i pomnożenie oszczędności

Złote monety, podobnie jak inne produkty z metali szlachetnych np. złote sztabki i złote numizmaty, to bardzo dobry wybór dla osób zainteresowanych inwestycjami w dobra fizyczne. W przeciwieństwie do standardowych walut nie tracą one na wartości, co pozwala bezpiecznie przechowywać kapitał przez wiele lat. Do tego monety bulionowe z biegiem czasu stopniowo zwiększają swoją wartość, a przy tym są łatwe do przechowywania lub ewentualnego upłynnienia.

Wedle przewidywań złote monety bulionowe, a także złote sztabki, znacznie zyskają na swojej rynkowej wartości. Cena uncji trojańskiej kruszcu królewskiego zbliża się do historycznego wyniku 2100 USD! Stawiając na produkty inwestycyjne ze sklepu mennicyskarbowej.pl, można nie tylko zabezpieczyć majątek, ale również spodziewać się zysków.

Monety bulionowe na prezent

Złota moneta to również świetny pomysł na prezent przy praktycznie dowolnej okazji. Monety bulionowe wyróżniają się nie tylko estetyką, lecz także wartością i unikatową rolą w świecie inwestycji. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, by znaleźć najbardziej interesujące propozycje z różnych kolekcji. Monety ze złota mogą zostać potraktowane jako życzenia pomyślności finansowej oraz zachęta do inwestowania w przyszłość. To dlatego sprawdzą się w przypadku osiemnastek, ukończenia studiów przez dzieci czy przy świętowaniu zdobycia upragnionej pracy. Warto złote numizmaty wręczać również w prezencie swoim kontrahentom!

Sklep online ze złotem – certyfikat Trusted Shops

Mennica Skarbowa dysponuje kilkunastoma oddziałami w całej Polsce – ponadto prowadzimy sprzedaż internetową jako sklep online z certyfikatem Trusted Shops. Nasza działalność jest regulowana przez Narodowy Bank Polski i Komisję Nadzoru Finansowego, co sprawia, że możemy zapewnić bezpieczne zakupy każdemu klientowi. Dodatkowo oferujemy szybką wysyłkę – w mniej niż 24 godziny.

Gdzie kupić złote monety?

Złote monety bulionowe najbezpieczniej jest kupować z oferty mennic, które współpracują ze sprawdzonymi dostawcami. Mowa o rafineriach zrzeszonych w prestiżowej organizacji LBMA, która czuwa nad tym, by producenci wyrobów inwestycyjnych z kruszcu królewskiego wdrażali najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Kupno złotych monet z akredytacją LBMA to zatem gwarancja posiadania certyfikowanego produktu, wytworzonego z niebywałą precyzyjną i z zastosowaniem innowacyjnych technologii.

Każdy inwestor musi także pamiętać o tym, że to właśnie złote monety z mennic zapewniają bezpieczne inwestowanie i wyroby w specjalnych opakowaniach np. CertiPack. Stawianie na kruszce z niesprawdzonych źródeł jest ryzykowne – niestety ilość falsyfikatów rośnie wraz z zainteresowaniem złotem. Pamiętać należy, że nie tylko dotyczy to złotych monet bulionowych, ale także złotych sztabek i złotych numizmatów kolekcjonerskich.

Złote monety cena

Cena złotych monet ściśle związana jest z ceną SPOT królewskiego kruszcu, aktualizowaną każdego dnia na światowych giełdach. Warto podkreślić, że wartość rynkowa złota dynamicznie rośnie, a w najbliższych kilku latach może znacznie się zwiększyć, osiągając spektakularny wynik 3000 USD za 1 uncję trojańską złota.

Osoby zainteresowane złotymi monetami bulionowymi z naszej oferty mają dostęp zarówno do produktów sprzedawanych w uncjach (np. Moneta Krugerrand 1/4 uncji złota), jak i do numizmatów, których wartość wyznaczyliśmy na podstawie gramatury (np. złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy 1 g).

Złote monety bulionowe, czyli inwestycja dla różnych inwestorów

Złote monety bulionowe doskonale sprawdzają się dla różnych grup inwestorów. Chętnie wybierają je ci, którzy liczą na obniżone ryzyko i dobrze zdywersyfikowany portfel inwestycyjny, a także osoby niemające wiedzy na temat inwestowania oraz kruszców. Doświadczeni inwestorzy często zamawiają w Mennicy Skarbowej złote monety w większych ilościach oraz te egzemplarze, które są dużo warte.

Początkujący, wielokrotnie stawiają na mniej wartościowe odmiany np. monety 1/20 uncji złota. Tym samym, z pewnością każdy znajdzie w naszej ofercie wyjątkowy produkt dla siebie. Zachęcamy nie tylko do inwestowania w monety bulionowe w złocie, ale także w srebro, platynę, pallad i diamenty!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie złotych monet bulionowych?

Złote monety bulionowe to produkty inwestycyjne, przy których zakupie nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Należy jednak zawsze sprawdzać charakterystykę danego numizmatu, aby być zadowolonym z każdego jego aspektu, również tego estetycznego.

Kupując złote monety koniecznie zapoznaj się z:

 • wagą złota zawartego w monecie – może być wyrażone w gramach lub uncjach trojańskich;
 • próbą czystości złota (najwyższa próba złotych monet i złotych sztabek to 999.9);
 • pochodzeniem monet – nasze opisy produktowe opisują wyjątkowe historie numizmatów i ich producentów;
 • wyglądem złotych monet, a więc z ich awersem i rewersem;
 • informacjami dodatkowymi:  czasem wysyłki, nominałem monety, jej rocznikiem i wymiarami.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego bloga, gdzie dzielimy się wiedzą na temat inwestowania w złoto. Odpowiadamy na pytania ile gramów ma uncja trojańska, czym jest cena SPOT złota czy też, w jaki sposób określana jest wartość rynkowa kruszcu. Do dyspozycji inwestorów są również nasi konsultanci – zachęcamy do kontaktu technicznego!

Rozwiń
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.