Wysyłka 24 h
zlota-moneta-200-zl-200-lecie-urodzin-hipolita-cegielskiego-2013-rewers
zlota-moneta-200-zl-200-lecie-urodzin-hipolita-cegielskiego-2013-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
200 PLN
Waga:
15,50 g
Średnica:
27 mm
Kraj pochodzenia:
Polska
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Producent:
Narodowy Bank Polski

Powiązane produkty

Złota moneta 200 zł 200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego (1813-1868) 2013 - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
5 199,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złota moneta 200 zł 200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego 2013

Moneta kolekcjonerska wybita w 2013 roku przez Narodowy Bank Polski upamiętnia 200. rocznicę urodzin Hipolita Cegielskiego. Cegielski był wybitnym poznańskim przemysłowcem, działaczem społecznym i propagatorem pracy organicznej w XIX wieku, który przyczynił się do rozwoju gospodarki i edukacji w Polsce. Moneta jest hołdem dla jego wkładu w rozwój przemysłu i społeczeństwa polskiego. Jest częścią serii kolekcjonerskiej, upamiętniającej ważne postacie i wydarzenia w historii Polski.

Wygląd 200 zł 200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego 2013

W centrum awersu znajduje się wizerunek orła, na wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej orła umieszczono nominał monety. Po prawej stronie znajduje się wizerunek lokomobili Hipolita. Czyli przewoźnego zespołu napędowego, wykorzystującego siłę pary wodnej, konstrukcyjnie zbliżonego do małego parowozu. Tło monety jest gładkie, podkreślające elegancję i prostotę projektu.

Rewers przedstawia portret Hipolita Cegielskiego w półprofilu, w centralnej części monety. W tle portretu znajduje się koło zębate, symbolizujące jego działalność jako przemysłowca. Wokół portretu znajdują się napisy HIPOLIT CEGIELSKI oraz daty 1813-2013, upamiętniające 200-lecie jego urodzin.

Rys historyczny

Hipolit Cegielski (1813-1868) był jednym z pionierów polskiego przemysłu. Jego działalność odegrała kluczową rolę w rozwoju gospodarczym Wielkopolski i całego kraju. Cegielski założył w Poznaniu fabrykę maszyn rolniczych, która stała się jednym z największych zakładów przemysłowych w Polsce. Był także aktywnym działaczem społecznym i oświatowym, propagującym nowoczesne metody w rolnictwie i przemyśle.

Wydanie monety z jego wizerunkiem Hipolita Cegielskiego przez Narodowy Bank Polski ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie jego wkładu w rozwój polskiej gospodarki i przemysłu. Moneta ta jest nie tylko cennym przedmiotem kolekcjonerskim, ale również symbolem narodowej dumy i pamięci o zasłużonych postaciach polskiej historii.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.