Wysyłka 24 h
zlota-moneta-pisanka-rcm-2023-rewers
zlota-moneta-pisanka-rcm-2023-awers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
250 CAD
Waga:
58,5 g
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
275
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota Moneta Jajko Pisanka 2023 – wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
27 999,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

 Promocja Wielkanocna 

Kup monetę w kształcie pisanki i otrzymaj złoty bilet rodzinny (4 os.) na wyjątkową wystawę multimedialną "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo". 

Po zakupie prosimy o kontakt na adres email - marketing@mennicaskarbowa.pl - w tytule wpisując numer zamówienia. 

Miejsce wystawy: Warszawa (do 14.04.2024), Kraków (od 24.05.2024)

Bilet upoważnia do wstępu 4 osób na pełny program wystawy na każdą godzinę zwiedzania. 

Promocja trwa do 08.04.2024 lub do wyczerpania zapasów. 

___

Złota Pisanka to limitowana moneta o unikatowym kształcie przygotowana przez Royal Canadian Mint. Ta wykonana ze złota najczystszej próby propozycja to kolejna odsłona serii monet w kształcie pisanki, będących nawiązaniem do ukraińskiej tradycji i folkloru.

Moneta jest bogato zdobiona pięknym, tradycyjnym wzorem słoneczników, które są ukochanym kwiatowym emblematem narodu ukraińskiego. Mają one wymiar szczególnie symboliczny w obliczu trwającej wojny w Ukrainie. Kojarzone są ze słońcem, życiem, nadejściem wiosny i odnową. Moneta wykonana jest z niezwykłą starannością według projektu artysty Dava Melnychuka, który w swojej twórczości często nawiązuje do ukraińskich motywów.

W roku 2023 powstało jedynie 275 egzemplarzy. To sprawia, że moneta ta jest niezwykle cennym przedmiotem kolekcjonerskim. Teraz można nabyć ją także w Mennicy Skarbowej.

Warto podkreślić, że cały dochód netto ze sprzedaży tych monet Royal Canadian Mint przekazała na wsparcie walczącej Ukrainy.

WYGLĄD MONETY Złota Moneta Jajko Pisanka 2023

Rewers monety jest stylizowany na bogato zdobioną pisankę wielkanocną z motywem słoneczników. W projekt wkomponowano napis „CANADA”, rok emisji monety, jej wartość nominalną, a także inicjały autora „DM” - Dave Melnychuk.

Na awersie monety widnieje portret Królowej Elżbiety II, według projektu Susanny Blunt. Wokół wygrawerowano napis „Elizabeth II D. G. Regina”. Podano także lata panowania królowej, co charakterystyczne jest dla monet wybijanych po jej śmierci.

Złota moneta Jajko Pisanka o wadze 58,5 g wybita w 2023 roku przez Royal Canadian Mint, będąca kontynuacją serii.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.