Wysyłka 24 h
zlota-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-20-rocznica-1-uncja-rewers
zlota-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-20-rocznica-1-uncja-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,80 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
30 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
1999
Wysyłka:
24 h
Nakład:
30 000
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy 20 rocznica 1 uncja - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
10 786,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Kanadyjski Liść Klonowy 20 rocznica 1 uncja

Monety Kanadyjski Złoty Liść Klonu uważane są za jedne z najpiękniejszych złotych monet na świecie. Ta edycja zawiera specjalne oznaczenie, aby uczcić 20. rocznicę serii Gold Maple. Moneta zawiera 1 uncję złota próby 999. Niezwykle ceniona moneta zapakowana jest w specjalną kapsułę ochronną. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i inwestorów, aby dodać do swojej kolekcji ten wyjątkowy walor limitowany do 30 000 sztuk. 

Wygląd złotej monety Kanadyjski Liść Klonowy 20 rocznica 1 uncja

Rewers przedstawia duży, pojedynczy liść klonu. Oznaczona jest tam też waga, czystość monety oraz znak 20 Years ANS. 

Na awersie znajduje się profil królowej Elżbiety II wraz z rokiem wybicia i nominałem.

Rys historyczny

Kanadyjski Liść Klonowy to jedna z najczystszych pod względem zawartości kruszcu monet na świecie. Ta złota moneta ma próbę 999,9, czyli nie zawiera praktycznie żadnych domieszek metali, jedynie czyste złoto z kanadyjskich kopalń. 

Wydana została jako konkurencja dla południowoafrykańskiego Krugerranda i zyskała sobie wielką przychylność inwestorów. 

Klon jest bardzo popularnym drzewem w Kanadzie, szczególnie w jej wschodniej części. A kiedy jego liść stał się symbolem tego kraju? 

Kanada swą nazwę zawdzięcza Jacques’owi Cartier’owi, który to w 1534 roku odkrył te ziemie i nadał im miano Kanata, co w języku Indian z plemienia Irokezów i Huronów oznaczało wioska. W 1763 roku doszło do licznych starć pomiędzy wojskami francuskimi a Indianami, co spowodowało, że Francuzi musieli wycofać się z rozległych terenów, które niedługo później zaczęła przejmować Wielka Brytania. 

Klon dla Indian i kolonistów był symbolem przetrwania od momentu odkrycia słodkiego soku pochodzącego z pnia (z którego aktualnie wytwarzany jest syrop klonowy). 

Liść klonu zaś jest symbolem Kanady od XVIII wieku. Po raz pierwszy został oficjalnie użyty w 1868 roku, kiedy pojawił się na herbie Ontario i Quebecu. Rok wcześniej, przez Alexandra Muira została skomponowana pieśń The Maple Leaf Forever, która stała się nieoficjalnym hymnem w anglojęzycznej części Kanady. Od 1876 do 1901 roku liść klonu pojawiał się na wszystkich kanadyjskich monetach.

Symbolika liścia klonowego w wielu kulturach oznacza opiekę nad istotami żywymi, , wytrzymałość i przetrwanie. 

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.