Wysyłka 24 h
zlota-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-rewers
zlota-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-awers
zlota-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie
zlota-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie2
zlota-moneta-legendy-muzyki-george-michael-1-uncja-proof-opakowanie3

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 GBP
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,69 mm
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
160
Producent:
The Royal Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Legendy muzyki: George Michael 1 uncja Proof - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
10 811,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Legendy Muzyki: George Michael 1 uncja Proof

George Michael 1 uncja Złota 2024 Proof to wyjątkowa moneta upamiętniająca jednego z najbardziej popularnych muzyków w historii - George'a Michaela. Moneta została wybita ze złota o próbie 999, waży 1 uncję trojańską i ma średnicę 32,69 mm.  Wyprodukowano jedynie 160 egzemplarzy tego waloru, który powstał w mennicy The Royal Mint. Został on pięknie zaprezentowany w dedykowanym opakowaniu, a w środku znajduje się broszura z informacjami na temat historii życia i dziedzictwa George'a Michaela. Ta moneta to gratka dla kolekcjonerów oraz miłośników twórczości tego artysty!

Wygląd złotej monety Legendy Muzyki: George Michael 1 uncja Proof

Projekt rewersu, stworzony przez uznaną rzeźbiarkę i artystkę Sandrę Deianę, ukazuje ikoniczny wygląd George'a Michaela z teledysku do piosenki „Faith”. Rewers zawiera także graficzne przedstawienie fal dźwiękowych z tej samej piosenki, zobrazowane w pionowych liniach. 

Na awersie monety widnieje portret Króla Wielkiej Brytanii Karola III w koronie, wraz z napisem CHARLES III∙D∙G∙REX∙F∙D, nominałem oraz rokiem, zgodnie z projektem Martina Jenningsa.

Rys historyczny

George Michael był brytyjskim piosenkarzem, którego talent i wpływ na przemysł muzyczny są niezaprzeczalne oraz niezrównane. Artysta rozpoczął swoją karierę jako część kultowego duetu Wham!, osiągając ogromny sukces dzięki takim hitom jak „Wake Me Up Before You Go-Go” czy „Last Christmas”, które zna każdy z nas. Po rozstaniu z zespołem, Michael kontynuował swoją solową karierę, zdobywając uznanie za takie albumy jak „Faith” czy „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Jego wszechstronność muzyczna i niepowtarzalny styl sprawiły, że stał się ikoną muzyki pop, zdobywając wiernych fanów na całym świecie. Oprócz swojego muzycznego dorobku, Michael był także znany ze swojego zaangażowania charytatywnego i walki o prawa człowieka. Jego życie i twórczość pozostają ważnymi elementami współczesnej kultury muzycznej.

Producent

Royal Mint, czyli Brytyjska Mennica Królewska, jest nie tylko najstarszym, ale też jednym z największych światowych emitentów. Instytucja mennicy działa już od końca IX wieku, a ciągłość jej struktur trwa do dzisiaj. Aktualnie co siódma moneta na świecie pochodzi z Mennicy Królewskiej, a rocznie wytwarza aż 5 miliardów numizmatów. 

Ta szacowna instytucja ma swoją siedzibę w małym walijskim miasteczku Llantrisant. To właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Obecnie Royal Mint produkuje monety i medale dla około 60 państw świata.

Royal Mint znana jest na świecie z wprowadzanych innowacji, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i podwyższania standardów produkcji monet. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.