Wysyłka 24 h
Zlota-Moneta-Jajko-Faberge-2012r-100-Dolarów-3-uncje-awers
Zlota-Moneta-Jajko-Faberge-2012r-100-Dolarów-3-uncje-rewers

Specyfikacja

Metal:
Złoto 900
Nominał:
100 NZD
Waga:
3 uncje (3 oz)
Kraj pochodzenia:
Polska
Rocznik:
2012
Wysyłka:
24 h
Nakład:
222
Wymiary:
41,60 x 55,60 mm
Producent:
Mennica Polska

Moneta Jajko Faberge 2012 r. 100 Dolarów 3 uncje złota - wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
32 283,00 zł

Dostępna liczba: 1 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Prezentujemy złotą edycję popularnej serii „Cesarskie Jaja Fabergé”. Jajko „Drzewo laurowe” jest szóstą monetą z tej kolekcji. Niski nakład i unikalny projekt sprawiają, że numizmat jest bardzo atrakcyjny dla kolekcjonerów.

Wygląd monety Jajko Faberge 2012 r.

Jest to 3 uncjowa moneta wybita w złocie o próbie 900, charakteryzująca się unikalną formą w kształcie elipsy, w stylistyce typowej dla XIX wieku. Na jednej stronie monety znajdziemy wizerunek królowej Elżbiety II oraz otwarte Jajo Fabergé, na drugiej zaś Jajo Fabergé w pełnej krasie wraz z napisem: Imperial Fabergé Eggs. 

Rys historyczny

Jaja Fabergé, nazywane carskimi, powstały w pracowni nadwornego jubilera cara Aleksandra III. Każde z nich zostało wykonane na zamówienie władcy. Pierwsze dzieło powstało w 1885 roku i stanowiło prezent wielkanocny dla żony cara, Marii Fiodorowny Romanowej. Co roku Peter Carl Fabergé dostawał zamówienie na wykonanie kolejnego jajka, wykorzystując do jego stworzenia złoto, masę perłową, srebro, emalię, szlachetne kamienie i kość słoniową. Co ciekawe, każde z jajek kryło w sobie niespodziankę. Po śmierci Aleksandra III tradycję zamawiania jajek kontynuował jego syn Mikołaj II.

Najdroższym jajkiem świata, jak również najwyżej wycenianym dziełem sztuki złotniczej, uznano jajo koronacyjne Fabergé, wykonane w 1897 roku właśnie dla cara Mikołaja II, który podarował je w prezencie swojej świeżo poślubionej żonie, carycy Aleksandrze Fiodorownej. Jego wygląd i styl nawiązują do koronacji cesarskiej Mikołaja II, która odbyła się w maju 1896 roku. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.