Wysyłka 24 h
zlota-moneta-100-CAD-kanadyjski-rok-smoka-2024-proof-rewer2
Złota moneta 100 CAD Kanadyjski Rok Smoka 2024...
zlota-moneta-100-CAD-kanadyjski-rok-smoka-2024-proof-rewers
zlota-moneta-100-CAD-kanadyjski-rok-smoka-2024-proof-pudelko
zlota-moneta-100-CAD-kanadyjski-rok-smoka-2024-proof-pudelko1

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 CAD
Waga:
15,43 g
Średnica:
29 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
1 888
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota moneta 100 CAD Kanadyjski Rok Smoka 2024 Proof - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
8 399,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis złotej monety 100 CAD Kanadyjski Rok Smoka 2024 Proof

Jest to trzecia z serii monet o nominale 100 dolarów, wykonana z czystego złota. Wybito ją z okazji nadchodzącego Roku Smoka (2024), a cała seria nawiązuje do 12 znaków chińskiego zodiaku. Jest to wysoce kolekcjonerska moneta, która została wybita w liczbie zaledwie 1 888 sztuk. Moneta Lunar Year of the Dragon umieszczona jest w czerwonym lakierowanym drewnianym pudełku, nawiązującym do chińskiego zwyczaju noworocznego wręczania „szczęśliwych pieniędzy” w czerwonej kopercie.

Wygląd złotej monety 100 CAD Kanadyjski Rok Smoka 2024 Proof

Rewers zaprojektowany został przez artystę Simona Ng, dla którego inspiracją są tradycyjne chińskie formy sztuki. Na monecie przedstawiony został Smok Drewna ścigający Smoczą Perłę, czy też też Kulę Ognia, która reprezentuje mądrość i dobrobyt. Na smoku i wokół niego przedstawione zostały kwiaty wiśni, jako symbol pomyślności. W tle można dojrzeć stylizowane fale. Na rewersie wygrawerowane zostały także: słowo CANADA, chiński znak smoka 龍 oraz rok 2024. 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Cztery perły symbolizują cztery wizerunki monarchini, które zdobiły kanadyjskie monety.

Rys historyczny

Według chińskiego zodiaku jesteś smokiem, jeśli urodziłeś się w 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 lub 2024 roku. Niezłomny smok jest symbolem wielkiej mocy, fortuny, sukcesu i siły. Ludzie urodzeni w Roku Smoka są naturalnymi przywódcami znanymi ze swojej wytrwałości oraz odwagi, a pod pozytywnym wpływem Smoka Drewna rok 2024 przynosi obietnicę postępu i dobrobytu. Jako najbardziej pomyślny znak zwierzęcy, „smoki” mogą dodatkowo zwiększyć swoje szczęście, trzymając się liczb 1, 6 i 7 lub szczęśliwych kolorów: złota, bieli oraz szarości. Są naturalnymi przywódcami i osobami nastawionymi na sukces. Odważne oraz inteligentne „smoki” nie boją się wyzwań, a także są skłonne do podejmowania ryzyka. Sam smok od dawna jest czczonym symbolem chińskiej kultury; reprezentuje moc, doskonałość i szczęście.

Producent

Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) powstała w 1908 roku i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.