Wysyłka 24 h
zlota-moneta-pisanka-rcm-2022-rewers
zlota-moneta-pisanka-rcm-2022-awers
zlota-moneta-pisanka-rcm-2022-box2
zlota-moneta-pisanka-rcm-2022-box1

Specyfikacja

Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
250 CAD
Waga:
58,5 g
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2022
Wysyłka:
24 h
Nakład:
250
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Złota Moneta Jajko Pisanka 2022 – wysyłka 24 h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
28 999,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

 Promocja Wielkanocna 

Kup monetę w kształcie pisanki i otrzymaj złoty bilet rodzinny (4 os.) na wyjątkową wystawę multimedialną "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo". 

Po zakupie prosimy o kontakt na adres email - marketing@mennicaskarbowa.pl - w tytule wpisując numer zamówienia. 

Miejsce wystawy: Warszawa (do 14.04.2024), Kraków (od 24.05.2024)

Bilet upoważnia do wstępu 4 osób na pełny program wystawy na każdą godzinę zwiedzania. 

Promocja trwa do 08.04.2024 lub do wyczerpania zapasów. 

___

Niezwykły kształt, tradycyjny motyw oraz kunsztowne wykonanie. Tymi trzema określeniami można opisać wyjątkową, złotą monetę w kształcie pisanki. Kanadyjska Mennica Królewska już od 7 lat przygotowuje monety kolekcjonerskie z tym motywem, sięgając do ukraińskiej tradycji ludowej.

Prezentowana moneta przygotowana jest z czystego złota z troską o najmniejszy szczegół. Jest niezwykle bogata w symbolikę. Na szczególną uwagę zasługuje drzewo życia, które zostało umieszczone w centrum rewersu. Motyw ten, symbolizujący odrodzenie, nabiera szczególnego znaczenia w obliczu wojny w Ukrainie.

Monety z tej serii to wysoce pożądane przedmioty kolekcjonerskie, tym bardziej, że zawsze planowany jest ograniczony nakład. W roku 2022 powstało tylko 250 egzemplarzy.

WYGLĄD MONETY Złota Moneta Jajko Pisanka 2022

Rewers monety to odwzorowanie niezwykle ozdobionej pisanki. Pełen jest symboliki. W centrum zostało przedstawione drzewo życia, które zwiastuje nadejście wiosny i symbolizuje odnowę i stworzenie, zdrowie i mądrość, długie życie i wieczną młodość. Jego pączkujące gałęzie odpowiadają dniom tygodnia i oznaczają oczekiwanie na wiosnę. Obok drzewa stoją dwa dorosłe jelenie, symbolizujące siłę i dobrobyt. Jak przystało na pisankę wykorzystano tradycyjne ludowe motywy, które bogato zdobią rewers. Umieszczono na nim napis „CANADA”, rok emisji monety oraz jej wartość nominalną, a także małe inicjały autora projektu DM - Dave Melnychuk.

Na awersie monety widnieje portret Królowej Elżbiety II, wokół którego wybito napis „Elizabeth II D. G. Regina”.

Złota moneta Jajko Pisanka o wadze 2 uncji wybita w 2022 roku przez Royal Canadian Mint, jako nawiązanie do ukraińskiej tradycji ozdabiania pisanek.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.