200 zł - 150-lecie narodzin przemysłu naftowego i gazowniczego - 2003

3 800,00 zł
/ szt.
Producent: NBP
Dostawa: 24h
Kraj pochodzenia: Polska
Metal: Złoto
Producent: NBP
Nominał: 200 PLN
Próba: 900
Rok emisji: 2003
Waga: 15,50 g
Średnica: 27 mm
Stempel: Lustrzany
Nakład: 2100
Opis produktu

Złota moneta kolekcjonerska wybita z okazji 150. rocznicy uzyskania przez Ignacego Łukasiewicza oczyszczonego destylatu z ropy naftowej, które uznaje się za początek przemysłu gazowniczego i naftowego w Polsce. 2 grudnia 1853 roku dwaj pionierzy przemysłu Łukasiewicz oraz Jan Zeh, otrzymali w Austriackim Urzędzie Patentowym w Wiedniu patent pn.: Wynalazek dotyczący naturalnej kopalnej ropy naftowej na drodze chemicznej tak oczyszczonej, że zostaje ona przez to bezpośrednio stosowalna do celów technicznych.


WYGLĄD MONETY

Awers: Z prawej strony u dołu wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Pod lewą łapą orła znak menniczy: M.W. Z prawej strony u góry i w środkowej części stylizowana kompozycja urządzeń rafineryjnych i wiertniczych oraz dłoń trzymając znicz. Z lewej strony napis: 150-LECIE / NARODZIN / PRZEMYSŁU / NAFTOWEGO / I GAZOWNICZEGO oraz napis: 200 ZŁ. Poniżej oznaczenie roku emisji: 2003. U góry napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA.

Rewers: Z lewej strony wizerunek Ignacego Łukasiewicza. Z prawej - lampa naftowa oraz dwa szklane naczynia laboratoryjne. U góry data pierwszego zapalenia lamp naftowych w szpitalu lwowskim: 31•VII•1853. U dołu napis: IGNACY ŁUKASIEWICZ 1822-1882.

Ważne informacje dot. zamówień
  • Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

  • Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

  • Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

  • Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

  • Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

  • Sztabki oferowane przez Mennicę są sztabkami emitentów, które Mennica ma aktualnie na stanie. Mogą to być sztabki następujących emitentów: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wybór producenta sztabek przy realizacji zamówienia należy do Mennicy.

  • Produkty z kategorii "Biżuteria" wysyłamy w ciągu 72h od momentu zaksięgowania wpłaty.
Gwarantujemy skup zakupionego w Mennicy Skarbowej złota i srebra.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel