Wysyłka 24 h
zlota-moneta-somalijski-slon-1-10-uncji-rewers
zlota-moneta-somalijski-slon-1-10-uncji-awers

Specyfikacja

Grubość:
0,80 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 SOS
Waga:
1/10 uncji (1/10 oz)
Średnica:
20 mm
Kraj pochodzenia:
Niemcy
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Bavarian State Mint

Powiązane produkty

Złota moneta Somalijski Słoń 1/10 uncji - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
1 121,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis złotej monety Somalijski Słoń 1/10 uncji

Złota moneta Somalijski Słoń to świetny sposób na wzbogacenie swojego portfela inwestycyjnego. Ten walor o próbie 999 jest częścią serii African Wildlife i ma nominał 100 szylingów.

Monety z tej serii wyprodukowane po 2004 roku pełnią rolę pełnoprawnego środka płatniczego oraz posiadają gwarancję rządu Somalii co do legalności, czystości kruszcu oraz pochodzenia metalu.

Wygląd złotej monety Somalijski Słoń 1/10 uncji

Rewers przedstawia profil głowy słonia, który trąbą sięga gałęzi drzewa. 

Na awersie znajdziemy herb Somalii i datę wraz z nominałem 100 szylingów.

Rys historyczny

Somalia wyemitowała tę monetę po raz pierwszy w 2004 roku. Wcześniej krajem emitującym była Zambia. Moneta Słoń jest częścią serii African Wildlife i z roku na rok zyskuje na popularności zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów. Projekt rewersu tej monety bulionowej zmienia się co roku. Zawsze prezentuje słonia, ale jest on przedstawiony w różnych scenach i ujęciach. Zmiany w projekcie sprawiają, że każdy rok emisji jest wyjątkowy, co podnosi atrakcyjność danego wydania. Awers, od 2004 roku, przedstawia herb Somalii. Od tego też roku moneta ta jest bita w Mennicy Bawarskiej w Niemczech. 

Słoń to największe zwierzę lądowe na Ziemi, niezwykle majestatyczne, inteligentne i budzące respekt. Słoń afrykański należy do Wielkiej Piątki zwierząt Afryki, razem z lwem, nosorożcem, lampartem i bawołem. 

Producent

Bawarska Mennica Państwowa jest najstarszą firmą w Monachium, liczącą ponad 850 lat. Powstała w 1158 r. i podlega Ministerstwu Finansów i Spraw Wewnętrznych Bawarii. Umiejętności i tajniki związane z produkcją monet i innych wyrobów są przekazywane tam z pokolenia na pokolenie. Mennica ta należy do grupy pięciu oficjalnych niemieckich mennic, co dodatkowo podnosi jej rangę. Pozostałe znajdują się w Berlinie, Hamburgu, Karlsruhe i Stuttgarcie. Ok. 21% nowych monet znajdujących się w obrocie w Niemczech pochodzi właśnie z stąd. 

Mennica Bawarska cieszy się reputacją producenta wysokiej jakości monet obiegowych oraz kolekcjonerskich. W procesie wybijania monet polega się tu na nowych technologiach i metodach, zarówno w produkcji, jak i w kontroli jakości. Wszystko po to, aby cieszyć się mianem jednej z najlepszych mennic w Europie. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.