Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-rewers2
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-awers
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-rewers
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-opakowanie
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-opakowanie2
srebrna-moneta-najlepsze-zyczenia-z-okazji-slubu-1-uncja-2024-opakowanie3

Specyfikacja

Grubość:
3,50 mm
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,90 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Najlepsze życzenia z okazji ślubu 1 uncja 2024 - wysyłka 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wysyłka: 24 h
329,00 zł

Dostępna liczba: 2 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Najlepsze życzenia z okazji ślubu 1 uncja 2024

Ta wykonana z czystego srebra o wadze 1 uncji i doskonałym wykończeniu moneta ślubna to idealny prezent dla pary rozpoczynającej wspólne życie. Ceremonia zaślubin stanowi jeden z najstarszych zwyczajów ludzkości. Istotną częścią obrządku jest wręczanie prezentów parze młodej. Ułatwieniem dla gości w dokonaniu wyboru może być właśnie ten wyrób, który symbolizuje jedność i szczęście.

Wygląd srebrnej monety Najlepsze życzenia z okazji ślubu 1 uncja 2024

Moneta przedstawia nowożeńców w objęciach w dniu ślubu oraz dwie splecione złote obrączki ślubne. Wzór rewersu zawiera dodatkowo napis „Gratulacje” w języku angielskim oraz tradycyjny znak mennicy w Perth - literę P. 

Na awersie monety znajduje się portret Jego Królewskiej Mości Króla Karola III według projektu Dana Thorne'a oraz nominał monety.

Rys historyczny

Na Zachodzie, w krajach o chrześcijańskiej tradycji, pary młode często wybierają tradycyjne śluby kościelne, podczas których składają przysięgę małżeńską przed kapłanem. Natomiast w innych częściach świata, takich jak Azja czy Afryka, ceremonie ślubne mogą być bardziej zróżnicowane, obejmują różnorodne obrzędy, rytuały i tradycje.

W krajach hinduskich ceremonie ślubne są barwne i bogate w rytuały, odzwierciedlając długą historię i kulturę tego regionu. Natomiast w ślubach muzułmańskich formalne umowy między małżonkami są potwierdzane przez świadków i duchownego, a ceremonie są często ozdobione modlitwami i czytaniem fragmentów z Koranu.

W Afryce śluby są radosnymi wydarzeniami, z udziałem licznych członków społeczności i tradycyjnymi tańcami, pieśniami i obrzędami, które podkreślają wspólnotę i dziedzictwo kulturowe.

Te różnorodne tradycje ślubne tworzą unikalne i niezapomniane doświadczenia, które podkreślają znaczenie miłości oraz związku małżeńskiego w różnych kulturach na całym świecie.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.