Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-wszystkiego-najlepszego-2024-rewers
srebrna-moneta-wszystkiego-najlepszego-2024-awers
srebrna-moneta-wszystkiego-najlepszego-2024-rewers2
srebrna-moneta-wszystkiego-najlepszego-2024-opakowanie
srebrna-moneta-wszystkiego-najlepszego-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Grubość:
3,50 mm
Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 AUD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,90 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Wszystkiego najlepszego! 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
299,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Wszystkiego najlepszego! 2024

Myśląc o prezencie urodzinowym dla członka rodziny lub przyjaciela, tegoroczna moneta Happy Birthday będzie doskonałym wyborem. Zawiera obrazy pysznych wypieków i jest świetnym sposobem, aby życzyć komuś „wszystkiego najlepszego”. Moneta jest umieszczona w złotej i srebrnej foliowanej kartce upominkowej z napisem HAPPY BIRTHDAY na froncie.

Wygląd srebrnej monety Wszystkiego najlepszego! 2024

Na rewersie znajdują się kolorowe obrazy prezentów, balonów oraz urodzinowego stołu, na którym znajdują się tort, babeczki, owoce i lemoniada. Znalazł się tu również napis HAPPY BIRTHDAY oraz znak mennicy w Perth. 

Na awersie monety znajduje się portret Jego Królewskiej Mości Króla Karola III według projektu Dana Thorne'a oraz nominał monety.

Rys historyczny

Tradycje obchodzenia urodzin różniły się na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. W starożytnych cywilizacjach dni urodzin były momentem szczególnym, często otoczonym wierzeniami religijnymi i magicznymi. Ludzie wierzyli, że dni te są szczególnie podatne na działanie złych mocy, dlatego podejmowano różne działania ochronne, aby ustrzec się przed nimi. 

W epoce średniowiecza obchody urodzin mogły być skromne, często związane z obchodami imienin. W kręgach szlacheckich urodziny mogły być okazją do zorganizowania eleganckiej uczty, na którą zapraszano gości i obdarowywano ich prezentami.

W XIX wieku wiktoriańska Anglia przyniosła ze sobą nowe zwyczaje. Pojawiły się wtedy pierwsze kartki urodzinowe, a także eleganckie przyjęcia, zwłaszcza dla dzieci, podczas których podawano herbatę, ciasta i inne przysmaki.

Współcześnie, obchody urodzin są powszechne i radosne. To czas spotkania z rodziną i przyjaciółmi, organizowania imprez, wręczania prezentów oraz spożywania pysznych potraw i deserów. Choć tradycje mogą się różnić w zależności od kultury, obchody urodzin są wyjątkowym momentem, który łączy ludzi i przynosi radość.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.