Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-gratulacje-z-okazji-narodzin-dziecka-2024-rewers
srebrnej monety Gratulacje z okazji narodzin dziecka 2024
srebrna-moneta-gratulacje-z-okazji-narodzin-dziecka-2024-rewers2
srebrna-moneta-gratulacje-z-okazji-narodzin-dziecka-2024-opakowanie
srebrna-moneta-gratulacje-z-okazji-narodzin-dziecka-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
0,5 AUD
Waga:
1/2 uncji (1/2 oz)
Średnica:
32,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Perth Mint

Srebrna moneta Gratulacje z okazji narodzin dziecka 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
269,00 zł

Dostępna liczba: 23 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Gratulacje z okazji narodzin dziecka 2024

Ta moneta z 1/2 uncji srebra o próbie 999, przedstawia urocze obrazy najmilszych australijskich zwierząt. Stanowi idealny prezent na powitanie nowo narodzonych dzieci. Walor został opakowany w ilustrowaną kartę podarunkową z miejscem przeznaczonym na rodzinne zdjęcie. 

Wygląd srebrnej monety Gratulacje z okazji narodzin dziecka 2024

Moneta z kolorowymi ilustracjami przedstawia młodego ptaka zwanego kookaburra, kangura i koalę. W projekcie znajdują się także liście eukaliptusa i kolczaste pędy, a także napis GRATULACJE! po angielsku oraz znak mennicy w Perth. 

Na awersie monety znajduje się portret Jego Królewskiej Mości Króla Karola III według projektu Dana Thorne'a, wraz z nominałem monety.

Rys historyczny

W australijskim buszu tkwią tajemnice unikalnej fauny, której symbolami są niezwykłe stworzenia. 

Kangury są nieodłącznym elementem krajobrazu. Ich potężne tylnie kończyny i torebki, w których przenoszą młode, czynią je ikonami australijskiej przyrody. 

Koale, urocze stworzenia zapatrzone w liście eukaliptusa, emanują spokojem i delikatnością. Ich miękkie futerko i spokojny tryb życia są ikonicznym elementem australijskiego krajobrazu, który przyciąga uwagę i rozczula. 

Nie można zapomnieć o kookaburze, ptaku znanym nie tylko ze względu na swoje piękne upierzenie, ale także z powodu charakterystycznego, „śmiejącego się” dźwięku, który rozbrzmiewa w buszu, przypominając o żywej obecności natury. 

Te wyjątkowe stworzenia to tylko namiastka bogactwa australijskiej fauny, która kryje w sobie wiele innych unikalnych gatunków zwierząt.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.