Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-obracany-srodek-rok-smoka-2024-rewers2
Srebrna moneta obracany środek Rok Smoka 2024 -...
srebrna-moneta-obracany-srodek-rok-smoka-2024-rewers
srebrnej monety obracany środek Rok Smoka 2024
srebrna-moneta-obracany-srodek-rok-smoka-2024-opakowanie
srebrna-moneta-obracany-srodek-rok-smoka-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
1 TVD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
40,60 mm
Kraj pochodzenia:
Australia
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
3 000
Producent:
The Perth Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta obracany środek Rok Smoka 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
449,00 zł

Dostępna liczba: 6 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety obracany środek Rok Smoka 2024

Moneta stanowi celebrację Roku Smoka, który wypada w 2024 roku. Ten niezwykle oryginalny walor o wadze 1 uncji prezentuje nietypowy, obracający się talizman w formie piątego zwierzęcia chińskiego zodiaku księżycowego - smoka. Jest on ważnym symbolem w tradycyjnej chińskiej kulturze, uznawanym za symbol bogactwa, mądrości i szczęścia.

Wygląd srebrnej monety obracany środek Rok Smoka 2024

W centrum monety na rewersie znajduje się obracający talizman, w postaci głowy smoka. Wykonany jest on ze srebra próby 925 pokrytego 18-karatowym złotem. Wokół niego wygrawerowana została cała postać smoka oraz symboliczna płonąca perła. Moneta ozdobiona jest również znakiem mennicy w Perth - literą P, a całość została „postarzona”, aby nadać jej unikalne wykończenie oddające ślady starożytnego artefaktu.  

Awers poświęcony został pamięci Królowej Elżbiety II, z portretem autorstwa Ian’a Rank-Broadley'a, uzupełniony datami panowania Królowej - 1952 - 2022.

Rys historyczny

Osoby urodzone w roku Smoka, według chińskiego zodiaku, są obdarzone wyjątkowymi cechami charakteru i zdolnościami. Uznaje się ich za ludzi ambitnych, odważnych i inteligentnych, gotowych podjąć wyzwania i dążyć do osiągnięcia swoich celów. Mają również tendencję do bycia charyzmatycznymi liderami, którzy potrafią inspirować innych do działania. Są często uważani za szczęśliwych, ponieważ przypisywane im są pozytywne cechy takie jak przebojowość, optymizm i determinacja. Ludzie urodzeni w roku Smoka mają silną intuicję i zdolność do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co pomaga im osiągać sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Producent

Mennica w Perth, leżąca nad rzeką Swan, to najstarsza działająca mennica w Australii, założona w 1899 roku. Obecnie jako jedna z najważniejszych mennic na świecie, przerabia ponad 60% australijskiego złota i należy do australijskiego rządu. Znana jest z precyzji i dbania o doskonałość, które pozwalają na tworzenie najwyższej jakości wyrobów kolekcjonerskich. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. The Perth Mint co roku wydaje różnego rodzaju monety bulionowe i kolekcjonerskie oraz sztabki, które stanowią prawny środek płatniczy. Prezentują one wyjątkowe dla Australii motywy, będące symbolem tego kraju. Do oryginalnych projektów angażowani są różnorodni i znani twórcy. 

Wyroby z Perth cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów na całym świecie.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.