Złoto

ilość znalezionych towarów: 107

Mennica Skarbowa S.A. to jeden z największych dealerów złota inwestycyjnego na polskim rynku. Złoto oferowane za pośrednictwem spółki pochodzi z najsłynniejszych mennic świata, zrzeszonych w London Bullion Market Association (LBMA).

Serdecznie zapraszamy do zakupów za pośrednictwem naszej strony internetowej lub bezpośrednio w naszych oddziałach w całej Polsce. Oddziały Mennicy Skarbowej znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Kielcach i Kaliszu.

Według szacunków ekspertów, tendencja wzrostowa cen złota będzie utrzymywała się jeszcze przez wiele lat. Właśnie dlatego zakup złota inwestycyjnego to najpewniejszy sposób dywersyfikacji kapitału.

Złoto inwestycyjne można kupić w dwóch podstawowych formach:
  • sztabki - W przypadku sztabek na cenę wpływają głównie waga oraz próba sztabki. Najcenniejsze są oczywiście egzemplarze o próbie 999,9. Wszystkie sztabki dostępne w ofercie Mennicy Skarbowej posiadają taką próbę.
  • monety - W przypadku monet kolekcjonerskich - oprócz próby oraz wagi - liczą się także rok produkcji, ilość sztuk danej serii, ilość egzemplarzy dostępnych aktualnie na rynku oraz wygląd danej monety. Zasady te nie dotyczą jednak monet bulionowych, w przypadku których rok produkcji oraz inne parametry nie wpływają na wartość inwestycyjną produktu.

Planując inwestycje w złoto, należy także sprawdzić autentyczność wyrobów. Każda sztabka powinna posiadać specjalny certyfikat, który potwierdzi jej parametry i autentyczność. Certyfikat taki powinien zawierać kilka podstawowych informacji:

  • numer seryjny sztabki;
  • wagę - wyrażoną w gramach, uncjach lub kilogramach;
  • próbę - wyrażoną w formie liczby (np. 999.9);
  • znak menniczy - dzięki niemu dowiemy się, z jakiego kraju pochodzi dany produkt oraz jak nazywa się mennica, która jest jego producentem.
Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-20
Wielokrotnie korzystałem z usług Mennicy Skarbowej w Warszawie przy ulicy Jasnej 1 . Perfekcyjne traktowanie klienta , pełen profesjonalizm , uprzejmość , doradztwo no i oczywiście krówki . Polecam wszystkim doradcę pana Jacka Jakubiuka . P.S.
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel