NASZYJNIK CZY KOLCZYKI? DEKOLTY, KTÓRE WYGLĄDAJĄ ŚWIETNIE W OBU WERSJACH

Pokazałam już dekolty, które korzystnie wyglądają z naszyjnikiem oraz dekolty, do których wręcz nie wolno zakładać naszyjnika. Są też dekolty, które wyglądają świetnie i z naszyjnikiem, i z kolczykami. Dekolty takie jak:
  • dekolt hiszpański, czyli dekolt odkrywający ramiona,
  • dekolt w kształcie szerokiej litery V,
  • dekolt gorsetowy,
  • dekolt karo,
w przeciwieństwie do dekoltów takich jak dekolt okrągły, trójkątny czy golf, same w sobie są interesujące, więc nie wymagają dodatkowych ozdób wokół szyi. Jednocześnie są na tyle proste, że można założyć do nich naszyjnik. 

dekolt hiszpański
Dekolt hiszpański, czyli dekolt odkrywający ramiona, świetnie wygląda z króciutkim, przylegającym do szyi naszyjnikiem (np. typu choker), długim naszyjnikiem lub rzucającymi się w oczy kolczykami. Jeżeli materiał dekoltu jest marszczony, nie zakładamy długiego naszyjnika, gdyż nie będzie się on ładnie układał na tkaninie.

dekolt w kształcie v
Wyjątkowo seksowny dekolt w kształcie szerokiej litery V poszerza i podkreśla ramiona oraz pięknie eksponuje biust i szyję. Najkorzystniej wygląda z stosunkowo krótkim, trójkątnym naszyjnikiem lub długimi kolczykami. Można go też łączyć z króciutkim naszyjnikiem przylegającym do szyi.

dekolt gorsetowy
Dekolt gorsetowy omówiłam już wcześniej. Wygląda on świetnie z niemalże każdym naszyjnikiem. Świetnie prezentuje się też bez niego. Jeżeli rezygnujemy z naszyjnika, koniecznie zakładamy długie, efektowne kolczyki. 

dekolt karo
Dekolt karo również został już omówiony. Dekolt karo najlepiej łączyć z bardzo krótkim naszyjnikiem przylegającym do szyi lub krótkim, trójkątnym naszyjnikiem. Można też zrezygnować z naszyjnika i założyć do niego kolczyki.

Wszystkie wymienione dekolty świetnie wyglądają zarówno z naszyjnikiem jak i kolczykami. Jeżeli decydujemy się pominąć naszyjnik, załóżmy kolczyki, jeżeli zakładamy kolczyki, pomińmy naszyjnik. Z wyjątkiem bardzo uroczystych okazji (gdy zakładamy suknię wieczorową), lepiej postawić na jedną, wyrazistą ozdobę przy twarzy.

Wybierając naszyjnik i kolczyki, uwzględniamy też kształt twarzy. O tym jak dobrać naszyjnik do kształtu twarzy pisałam tutaj, o dopasowaniu kolczyków tutaj.

Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.

Agnieszka Sajdak - Nowicka

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.