KIEDY NIE WOLNO ZAKŁADAĆ NASZYJNIKA?

2017-07-20
Dekolty, do których nie należy zakładać naszyjników

Tydzień temu pisałam, jak dobieramy naszyjnik do dekoltu. Dziś omówię dekolty, z którymi każdy naszyjnik się kłóci. Doskonale wyglądają natomiast z kolczykami lub bransoletką.

Dekolty, do których nie zakładamy naszyjnika, to:
• dekolt asymetryczny,
• dekolt woda,
• dekolt z ramiączkami,
• dekolt wysoki pod szyją w połączeniu z nagimi ramionami tj. stójka, półgolf, łezka.

Naszyjników nie zakładamy również do bluzek ze zdobieniami pod szyją tj. hafty, marszczenia, kokardy czy falbany.

dekolt asymetryczny
Dekolt asymetryczny najkorzystniej wygląda w połączeniu z kolczykami. Naszyjnik niepotrzebnie zakłóca jego piękną linię. Gdy dekolt jest głęboki, można ewentualnie pokusić się o bardzo krótki naszyjnik. Czy będzie pasował, to już kwestia indywidualna dekoltu i naszyjnika.

dekolt woda
Dekolt typu woda (tzw. lejący się dekolt) sam w sobie jest dekoracyjny. Krótkie naszyjniki powielają bogatą linię tego dekoltu, przez co ozdób jest zbyt wiele. Długie z kolei nieładnie układają się na materiale. Dlatego najlepiej nie łączyć go z naszyjnikiem.

dekolt ramiaczka
Ramiączka kłócą się z naszyjnikiem. O wiele korzystniej wygląda połączenie z kolczykami. Nie bez powodu na obrazku przestawiłam krótkie kolczyki. Długie (jak na pozostałych rysunkach) tworzyłyby dwie pionowe linie, które wyglądałyby niekorzystnie z ramiączkami.

dekolt wysoki
Dekolty wysokie pod szyją takie jak stójka, półgolf czy łezka nie wyglądają dobrze z naszyjnikiem, zwłaszcza w połączeniu z nagimi ramionami. O ile półgolf z rękawami mógłby jeszcze wyglądać korzystnie z długim naszyjnikiem, o tyle bez rękawów nie będzie się z nim dobrze prezentował. Nigdy natomiast nie łączymy z naszyjnikiem dekoltu typu łezka.  

W przyszłym tygodniu pokażę jeszcze dekolty, co do których mamy wybór ozdób. Wybierając dekolt i naszyjnik uwzględniamy też kształt twarzy. O tym jak dobrać naszyjnik do kształtu twarzy pisałam tutaj.

Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak - Nowicka
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel