DOPASOWANIE NASZYJNIKA DO KSZTAŁTU TWARZY

2017-06-14
dopasowanie naszyjnika do kształtu twarzy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego w jednych naszyjnikach wyglądasz świetnie, a w innych z niewiadomego powodu niekorzystnie? Sam naszyjnik jest piękny, ale Ty nie wyglądasz w nim dobrze. Prawdopodobnie jego kształt nie pasuje do Twojej twarzy. Tak jak kolor złota powinien pasować do koloru skóry, tak kształt biżuterii powinien pasować do kształtu twarzy. Dlatego wybierając naszyjnik zwróć uwagę na jego kształt. Najkorzystniej jest, gdy stanowi kontrast z linią żuchwy (dolną częścią twarzy).

TWARZ OWALNA 

Twarz owalna jest podłużna i ma delikatnie zarysowaną linię żuchwy. Jest proporcjonalna, dlatego pasuje jej większość naszyjników. Najmniej korzystne są krótkie i okrągłe.


TWARZ OWALNA
TWARZ OKRĄGŁA 

Twarz okrągła jest szeroka i zaokrąglona. Naszyjnik powinien ją wysmuklać, dlatego najkorzystniejsze są długie naszyjniki o ostrym kształcie.

TWARZ OKRĄGŁA
TWARZ TRÓJKĄTNA

Twarz trójkątna jest wąską w dolnej części i ma ostro zarysowaną linię żuchwy. Wymaga zaokrąglenia i poszerzenia dolnej części twarzy, co można osiągnąć zakładając krótkie, okrągłe naszyjniki.

TWARZ TRÓJKĄTNA

TWARZ KWADRATOWA/PROSTOKĄTNA

Twarz kwadratowa/prostokątna ma ostrą, kanciastą linię żuchwy. Naszyjnik powinien dodać jej subtelności, dlatego najlepiej sprawdzają się długie, okrągłe lub owalne naszyjniki.

TWARZ KWADRATOWA
Linię żuchwy można też przełamać kształtem dekoltu. Jeżeli naszyjnik powiela kształt twarzy, dekolt powinien stanowić z nim kontrast. 

DŁUGOŚĆ NASZYJNIKA A DŁUGOŚĆ SZYI, ROZMIAR BIUSTU I WZROST

Wybierając naszyjnik należy też zwracać uwagę na długość szyi. Długim naszyjnikiem można wydłużyć krótką szyję, krótkim skrócić oraz poszerzyć długą i wąską. Krótkie naszyjniki powiększają biust, więc przy dużym biuście lepsze są długie i średnie naszyjniki, przy mniejszym krótkie i okrągłe. Nie bez znaczenia jest również wzrost. Osoby niskie powinny wybierać krótsze naszyjniki (najlepiej 15 cm od obojczyka). Osoby wysokie mogą nosić bardzo długie, które skracają sylwetkę. 

Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak-Nowicka
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel