JAKI NASZYJNIK DO JAKIEGO DEKOLTU?

2017-07-06
JAKI NASZYJNIK DO JAKIEGO DEKOLTU

Nie każdy naszyjnik pasuje do każdego dekoltu i nie każdy dekolt wymaga naszyjnika. Jaki zatem dopasować naszyjnik i czy w ogóle go zakładać? Dziś omówię dekolty, które korzystnie wyglądają z naszyjnikiem. W przyszłym tygodniu pokażę te, do których nie powinno się zakładać naszyjnika, za to warto założyć kolczyki lub bransoletkę. W kolejnym tygodniu zaprezentuję dekolty, co do których mamy wybór ozdób. 

Dekolty, do których warto założyć naszyjnik to:
  • dekolt trójkątny, serduszko, bluzka lub koszula z rozpiętym kołnierzykiem,
  • dekolt kwadratowy czyli karo,
  • dekolt okrągły,
  • dekolt łódka,
  • dekolt gorsetowy,
  • golf.

Jak dobrać do nich naszyjnik? Mamy dwie możliwości: albo powielić kształt dekoltu, albo całkowicie go przełamać.   


Naszyjnik do dekoltu trójkątnego
Dekolt trójkątny najkorzystniej wygląda z naszyjnikiem ściśle przylegającym do szyi (np. typu choker) lub krótkim o trójkątnym kształcie. Takie naszyjniki będą pasować też do koszuli lub bluzki z rozpiętym kołnierzykiem oraz dekoltem w kształcie serduszka, gdyż oba te dekolty mają trójkątny kształt.

Do trójkątnego dekoltu oraz bluzki lub koszuli z kołnierzykiem może też pasować bardzo długi naszyjnik o okrągłym kształcie. Taki naszyjnik nie wygląda natomiast dobrze z dekoltem w kształcie serduszka.


Naszyjnik do dekoltu karo
Podobnie jak dekolt trójkątny, karo najlepiej prezentuje się z bardzo krótkim naszyjnikiem przylegającym do szyi lub krótkim, trójkątnym naszyjnikiem.


Naszyjnik do dekoltu okrągłego
Dekolt okrągły wygląda najlepiej z okrągłym naszyjnikiem lub z długim naszyjnikiem, który przełamuje jego linię. Jeżeli zdecydujesz się na długi naszyjnik, wybierz na tyle długi, aby sięgał znacznie poniżej linii dekoltu.  


Naszyjnik do dekoltu łódka
Dekolt łódka najkorzystniej wygląda z bardzo krótkim, przylegającym do szyi naszyjnikiem lub przeciwnie - z bardzo długim, który przełamie jego linię (podobnie jak dekolt okrągły).Naszyjnik do dekoltu gorset 1

Naszyjnik do dekoltu gorset 2
Dekolt gorsetowy jest nie tylko wyjątkowo piękny, ale też bardzo uniwersalny. Można do niego założyć zarówno bardzo krótki naszyjnik przylegający do szyi, jak i nieco dłuższy, okrągły lub trójkątny, a także długi, przecinający linię dekoltu.


Naszyjnik do dekoltu golf
Golf najlepiej wygląda z bardzo krótkim naszyjnikiem lub bardzo długim o trójkątnym kształcie. 

Dobierając naszyjnik należy pamiętać, że nie powinien on dotykać brzegu dekoltu, ani się spod niego wymykać. Nawet jeżeli wybieramy naszyjnik, który chowamy pod ubraniem (np. z symbolem religijnym), powinien to być zdecydowany akcent, zatem naszyjnik powinien być odpowiednio długi.

Wybierając dekolt i naszyjnik, uwzględniamy też kształt naszej twarzy. O tym jak dobrać naszyjnik do kształtu twarzy pisałam tutaj.

Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak - Nowicka
www.wczerni.pl
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 134 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-04
Jestem bardzo zadowolona.
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel