DOPASOWANIE KOLCZYKÓW DO KSZTAŁTU TWARZY

2017-06-21
Jak dopasować kolczyki do kształtu twarzy

Tydzień temu wyjaśniłam, dlaczego ważne jest dopasowanie kształtu naszyjnika do kształtu twarzy. Dziś pokażę, jak dobrać kolczyki. Podobnie jak w przypadku naszyjnika, kształt kolczyków powinien kontrastować z linią żuchwy (dolnej części twarzy).

TWARZ OWALNA

Twarz owalna jest podłużna i ma delikatnie zarysowaną linię żuchwy. Jest proporcjonalna, dlatego mając twarz o owalnym kształcie można sobie pozwolić na niemalże każde kolczyki. Najmniej korzystne są te o kształcie zbliżonym do kształtu twarzy.

TWARZ OWALNA
TWARZ OKRĄGŁA

Twarz okrągła jest szeroka i zaokrąglona, dlatego wymaga wysmuklenia. Najkorzystniejsze są dla niej długie, wąskie kolczyki sięgające poniżej brody (gdyż wydłużają twarz) lub bardzo krótkie (gdyż niepotrzebnie jej nie poszerzają). Korzystnie wyglądają kolczyki o ostrym, wyrazistym kształcie.

TWARZ OKRĄGŁA
TWARZ TRÓJKĄTNA

Twarz trójkątna jest wąską w dolnej części i ma nieco szpiczastą brodę, którą trzeba zaokrąglić. Dolną część twarzy optycznie poszerzą duże, okrągłe kolczyki kończące się na wysokości brody. 

TWARZ TRÓJKĄTNA
TWARZ KWADRATOWA/PROSTOKĄTNA

Twarz kwadratowa/prostokątna ma ostrą, kanciastą linię żuchwy. Kolczyki powinny dodać jej subtelności, dlatego najlepiej sprawdzają się wąskie i delikatne. Nie powinny kończyć się na wysokości brody, aby jej wizualnie nie poszerzać.

TWARZ KWADRATOWA
LICZY SIĘ TEŻ ROZMIAR

Wielkość kolczyków powinna być też dopasowana do wielkości Twojej twarzy, głowy, wzrostu i całej sylwetki. Drobna kobieta wygląda lepiej w drobnej biżuterii.  Duże ozdoby mogą ją optycznie przytłoczyć. Z kolei wysoka i krągła kobieta korzystniej wygląda, gdy założy średniej wielkości biżuterię i dodatki. Na bardzo duże ozdoby mogą sobie pozwolić wysokie i szczupłe kobiety o głowie i twarzy proporcjonalnej do całej sylwetki.

Zapraszam Państwa również na mój blog www.wczerni.pl, gdzie wyjaśniam zasady doboru ubrań do typu sylwetki.


Agnieszka Sajdak-Nowicka
www.wczerni.pl
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.65 / 5.00 117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-01-27
Szybka profesjonalna obsługa.Ocena5.
2020-03-03
Bardzo miła i profesjonalna obsługa krótko mówiąc na 5
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel