BRĄZOWE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z brązowymi kamieniami? Wybierz kwarc dymny, a na dzień tygrysie oko, krzemień pasiasty lub bursztyn. A może brązowe perły?

Brązowe kamienie szlachetne:

KWARC DYMNY

Jeżeli lubisz brązowe kamienie, idealny będzie kwarc oraz kwarc dymny. Kwarc dymny występuje w różnych odcieniach, od beżowego, przez brązowy, brunatny do prawie czarnego. W jubilerstwie najczęściej stosowane są kwarce dymne o ładnej, ciemnej, głębokiej brązowej barwie..

TYGRYSIE OKO

Kolejną brązową odmianą kwarcu jest tygrysie oko. Nazwa bierze się od migotliwego paska przesuwającego się po powierzchni kamienia, który zauważymy obracając kamień w dłoni. Pasek ten powoduje, że kamień wygląda jak oko tygrysa. Kamień jest nieprzezroczysty.

KRZEMIEŃ PASIASTY

Ciekawym brązowym kamieniem jest jest też krzemień pasiasty. Jak sama nazwa mówi, nie ma on jednolitego koloru, lecz składa się ciemnych i jasnych warstewek, tworzących ciekawy wzór. Jeśli więc lubisz brązowe kamienie, będzie on idealny jako element na co dzień.

BURSZTYN

Brązowy może być też bursztyn. Bałtyckie bursztyny najczęściej mają ciepłą, miodową barwę, od jasnożółtej do brunatnej, więc jeżeli lubisz brązowe kamienie, brunatny bursztyn będzie idealny.

Wyżej wymienione kamienie to nie jedyne brązowe kamienie szlachetne. Brązowy może być też: diament, spinel, perła oraz cyrkon. Brązowy jest też piasek pustyni, nie jest on jednak kamieniem, ale szkłem z domieszką tlenku miedzi.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.