PERŁY - KLASA SAMA W SOBIE, A TAŃSZE NIŻ DIAMENTY

2018-04-04

PERŁY - KLASA SAMA W SOBIE, A TAŃSZE NIŻ DIAMENTY

Biżuteria z pereł to jedyna biżuteria, którą można założyć zawsze i wszędzie. Perły można założyć zarówno do pracy jak i wieczorem do koktajlowej sukienki, latem podczas wakacji, a nawet do wytwornej sukni wieczorowej. O ile diamenty i inne błyszczące kamienie szlachetne powinno zakładać się tylko wieczorem, perły akceptowane są wszędzie - nawet w pracy. Warto więc je mieć.

JAK POWSTAJĄ PERŁY

Perły tworzone są przez małże i zbudowane są z masy perłowej, czyli tej samej substancji co wewnętrzna strona muszli. Powstają, gdy do muszli dostanie się ciało obce np. ziarenko piasku. Biedny małż broni się przed intruzem odkładając wokół niego kolejne warstwy masy perłowej. Po kilku latach powstaje perła. Tworzą je zarówno małże słonowodne jak i słodkowodne. Naturalne perły są tak rzadkie, że większość stosowanych obecnie w jubilerskie to perły hodowlane, które również są produktem naturalnym, a nie imitacją.

KSZTAŁT I KOLOR

Perły mogą mieć najróżniejsze kształty i kolory. Nie wszystkie są okrągłe i białe. Najdroższe są te okrągłe, niemniej perły mogą być też owalne, w kształcie kropli (gruszki), w kształcie ziarna, częściowo wypukłe a częściowo płaskie lub o całkowicie nieregularnym kształcie, tzw. barokowe. Mogą mieć przeróżne kolory, zatem każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Istnieją perły białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, szare a nawet czarne. Poza swoim podstawowym kolorem mogą mieć też połysk w innym odcieniu i kolorze. Im rzadszy kolor, tym droższa perła. Mogą mieć też plamki. Nie zawsze są też idealnie gładkie. Gładkie są oczywiście najdroższe, ale perła może mieć też różne nierówności tj. punkciki i bąbelki.

ROZMIAR

Ponieważ perły to naturalny wytwór małż, ich rozmiar podlega ograniczeniom, jakim nie podlegają kamienie szlachetne. Małż musi mieć możliwość wyprodukować perłę. Perły stosowane w jubilerstwie mają średnicę od ok.3 mm do ok. 2 cm. Duże perły są o wiele trudniejsze do wyhodowania niż mniejsze, są zatem o wiele rzadsze, a w związku z tym droższe.

Perły mają klasę. Są piękną, uniwersalną ozdobą. W porównaniu do cen kamieni szlachetnych są też stosunkowo niedrogie. Można je nosić same w formie naszyjnika lub bransoletki, a także łączyć z kamieniami szlachetnymi i elementami ze złota. Jeżeli nie lubisz klasyki, zamiast naszyjnika z pereł postaw na perły jako element zawieszki, naszyjnika lub kolczyków.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.63 / 5.00 83 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-02-18
Jak zwylke profesjonalnie i na czas.
2020-04-02
Bardzo dobry , a przede wszystkim miły i rzeczowy kontakt Szybko wykonana usługa , pomimo trudnościami związanymi z koronawirusem Dziękuję bardzo
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel