BEZBARWNE KAMIENIE SZLACHETNE

2019-03-25
BEZBARWNE KAMIENIE SZLACHETNE

Szukasz biżuterii z bezbarwnymi kamieniami. Czy naprawdę masz do wyboru tylko diament lub cyrkonię? Nie. Oto lista sześciu bezbarwnych kamieni szlachetnych i ozdobnych, które możesz wybrać.

SZAFIR

Najbardziej pożądane szafiry są niebieskie (od chabrowych, przez granatowe, po prawie czarne), niemniej szafiry mogą występować też w innych kolorach: bezbarwnym, jasnoróżowym, czerwonawym, pomarańczowoczerwonym, purpurowym, fioletowym, zielonym, szarym czy brunatnym. Istnieją też szafiry dwubarwne, a także szafiry gwiaździste, na których powierzchni widać wąskie smugi światła układające się w kształt gwiazdy. Szafir nie błyszczy równie intensywnie jak diament, ale również jest bardzo piękny.

MOISSANIT

Moissanit to bardzo piękny i niezwykle rzadki minerał. Znacznie większa dyspersja niż w przypadku diamentu sprawia, że ma on w sobie jeszcze więcej ognia. Naturalny moissanit to wyjątkowa rzadkość, niemiej na szczęście wytwarzane są już syntetyczne moissanity.

CYRKON

Cyrkonu nie należy mylić z cyrkonią, gdyż cyrkon to kamień naturalny. Cyrkon to piękny zamiennik diamentu. Jeżeli jest prawidłowo oszlifowany, na jego powierzchni powstają różnobarwne błyski, zwane ogniem. Cyrkony są nie tylko przeźroczyste. Występują w przeróżnych kolorach od żółtego, przez pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, fioletowy, niebieski, brunatny, szary a nawet czarny.

TOPAZ

Szczególnie cenione w jubilerstwie są niebieskie topazy o doskonałej przezroczystości oraz jasności, gdyż idealnie komponują się z diamentami. Niemniej topazy mogą być też bezbarwne, złociste, różowe, czerwone, fioletowe i brunatne. Niestety nie błyszczą tak pięknie jak diamenty.

SPINEL

Spinel długo uważany był za rubin. Dopiero po poznaniu jego składu chemicznego został wyodrębniony jako odrębny kamień. Spinele mogą być bezbarwne, czerwone, fioletowe, niebieskie, zielone, ciemnobrązowe i czarne. Podobnie jak topaz, nie błyszczy tak pięknie jak diament.

KRYSZTAŁ GÓRSKI

Kryształ górski to czysta, bezbarwna, przezroczysta odmiana kwarcu. Ma silny połysk, ale brak mu ognia charakterystycznego dla diamentów.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 130 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-03-17
wszystko dobrze iw terminie. dziekuje
2020-04-03
profesionalna obsługa
Wykorzystujemy pliki cookies, sygnały nawigacyjne i podobne technologie do analizowania ruchu w witrynie, a także profilowania oraz targetowania treści i reklam. Informacje o tym udostępniamy firmom: Facebook, Google i SalesManago, czyli naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana. Więcej
W zakresie, w jakim uzyskane informacje mogą zostać uznane za Twoje dane osobowe, jesteśmy ich Administratorem (Mennica Skarbowa S.A.).
Zamknij
pixel