Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-jajko-pisanka-2023-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-jajko-pisanka-2023-1-uncja-awers
srebrna-moneta-jajko-pisanka-2023-1-uncja-pudelko

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
7500
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Jajko Pisanka 2023 1 uncja – wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
499,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Unikatowy kształt, wzór inspirowany prehistoryczną kulturą trypolską i niezwykła dbałość o szczegóły – to cechy wyróżniające srebrną monetę Jajko Pisanka. Wypełniony „kolorami ziemi” rewers, autorstwa Natalie Kit, reprezentuje styl głęboko zakorzeniony w cywilizacji trypolskiej, której rozwój na terenie Ukrainy przypada na lata około 5400-2750 p.n.e. Wzór monety jest pełen symboli i nawiązuje do harmonii z naturą.

The Royal Canadian Mint już od 8 lat przygotowuje monety kolekcjonerskie z motywem inspirowanym ukraińską tradycją ludową tworzenia pisanek. Moneta wybita w 2023 roku w nakładzie 7500 egzemplarzy, wykonana jest ze srebra najczystszej próby – 99,99%.

W tym roku cały dochód netto ze sprzedaży monet-pisanek Royal Canadian Mint przekazał ma wsparcie Ukrainy.

Wygląd srebrnej monety Jajko Pisanka 2023 1 uncja

Rewers monety jest stylizowany na piękną i bogato zdobioną misternym, kolorowym wzorem pisankę wielkanocną. W projekcie widzimy motywy nawiązujące do wzrastania kłosów zbóż i do żniw. Kolorystyka monet, a więc ciepłe, ziemiste barwy, stanowi nawiązanie do ceramiki z okresu trypolskiego. W projekcie rewersu, którego autorką jest Natalie Kit, umieszczono napis „CANADA” i rok emisji monety.

Na awersie monety widnieje portret Królowej Elżbiety II, według projektu kanadyjskiej artystki Susanny Blunt. Wokół znajduje się napis „Elizabeth II D. G. Regina”. Podano także wartość nominalną monety oraz lata panowania monarchini „1952-2022”, a przy nich umieszczono 4 perełki symbolizujące 4 portrety, jakie w tym okresie widniały na monetach wybijanych przez Royal Canadian Mint.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.