Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-2024-ultra-wklesly-rewers
srebrna-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-2024-ultra-wklesly-awers
srebrna-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-2024-ultra-wklesly-rewers2
srebrna-moneta-kanadyjski-lisc-klonowy-2024-ultra-wklesly-opakowan

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
36,08 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
8 000
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja 2024 Ultra Wklęsły Relief - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
519,00 zł

Dostępna liczba: 7 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja 2024 Ultra Wklęsły Relief

To już 45. rocznica debiutu monet z serii Kanadyjski Liść Klonowy. Na monecie zastosowano selektywne złocenie, dzięki czemu uzyskano efekt promieni słonecznych. Te złote blaski przyciągają wzrok, kierując uwagę na relief, który otoczony jest nowym wzorem „bursztynowego klonu”. Całość emanuje świeżością i energią, nadając polotu klasycznemu wzorowi bulionowego liścia klonowego Waltera Otta w 2024 roku.

Wygląd srebrnej monety Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja 2024 Ultra Wklęsły Relief

Rewers monety prezentuje wzór Kanadyjskiego Liścia Klonowego, autorstwa Waltera Otta. Charakterystyczne wgłębienie o głębokości 1,5 milimetra jest całe pozłacane i otoczone wzorem pola „bursztynowego klonu”. 

Wzór pola powtarza się również na awersie monety, gdzie złocenie podkreśla podobiznę królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt.

Rys historyczny

W 2024 roku obchodzona jest 45. rocznica emisji monety Kanadyjskiego Liścia Klonowego, autorstwa Waltera Otta, przez wiele lat głównego grawera. Należy ona do grona najbardziej ikonicznych monet bulionowych na całym świecie. Jej wyjątkowy projekt przedstawiający liść klonowy, który jest symbolem Kanady oraz wysoki stopień czystości złota, srebra lub platyny, z którego jest wykonana, to cechy charakterystyczne tego wyrobu. Na awersie monety zwykle znajduje się portret królowej Elżbiety II, a na rewersie szczegółowy wzór liścia klonowego, który ulega drobnym zmianom w zależności od roku emisji. Ze względu na swoją renomę, doskonałą jakość wykonania oraz wysoki stopień czystości kruszców, moneta cieszy się uznaniem na rynkach międzynarodowych i jest popularnym wyborem dla osób kolekcjonujących oraz inwestujących, poszukujących bezpiecznej formy lokowania kapitału.

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra. 

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.