Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-5-CAD-niedzwiedz-polarny-2023-1-uncja-rewers3
srebrna-moneta-5-CAD-niedzwiedz-polarny-2023-1-uncja-awers2
srebrna-moneta-5-CAD-niedzwiedz-polarny-2023-1-uncja-rewers
srebrna-moneta-5-CAD-niedzwiedz-polarny-2023-1-uncja-rewers2
srebrna-moneta-5-CAD-niedzwiedz-polarny-2023-1-uncja-awers

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
5 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 5 CAD Niedźwiedź Polarny 2023 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
249,00 zł

Dostępna liczba: 13 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 5 CAD Niedźwiedź Polarny 2023 1 uncja

Srebrna edycja monety z 2023 roku o wadze jednej uncji przedstawia wzruszający portret arktycznej dzikiej przyrody. Obraz rodziny niedźwiedzi polarnych dostępny jest w limitowanym nakładzie. Każda moneta First Strikes wyróżnia się tym, że została wybita pierwszego dnia produkcji i jest zapakowana w niestandardowe etui z wyjmowaną kapsułą oraz przezroczystą kopertą z możliwością ponownego zamknięcia.

Wygląd srebrnej monety 5 CAD Niedźwiedź Polarny 2023 1 uncja

Rewers przestawia dorosłą niedźwiedzicę polarną wraz z młodymi. Unikalną cechą tej serii monet jest odcisk łap matki i młodego, co stanowi uroczy ukłon w stronę motywu rodzinnego. Linie, które wypełniają tło obrazu, dodają grafice energii i emocji. 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Cztery perły symbolizują cztery wizerunki monarchini, które zdobiły kanadyjskie monety.

Rys historyczny

Niedźwiedź polarny jest największym lądowym drapieżnikiem, ale zaraz po urodzeniu jest zaskakująco małym oraz bezradnym stworzeniem. Ślepe, bezzębne i pokryte bardzo delikatnym futrem nowonarodzone młode mierzą tylko około 30 centymetrów długości i ważą mniej niż kilogram. Dlatego też zdane są na swoją opiekuńczą matkę. Młode rosną szybko w ciągu pierwszych miesięcy i zwykle pozostają u boku rodzicielki przez dwa do trzech lat.

Ze względu na zmiany klimatyczne i topnienie naturalnego środowiska tego drapieżnika, niedźwiedź polarny jest zagrożonym gatunkiem. Niedźwiedzie te zamieszkują Arktykę, która obejmuje również część Kanady. 

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.