Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-wielcy-lowcy-grizzly-2023-ultra-high-relief-rewers
srebrna-moneta-wielcy-lowcy-grizzly-2023-ultra-high-relief-awers
srebrna-moneta-wielcy-lowcy-grizzly-2023-ultra-high-relief-rewers2
srebrna-moneta-wielcy-lowcy-grizzly-2023-ultra-high-relief-pudelko

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
36,15 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
6 000
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Wielcy Łowcy: Grizzly 2023 Ultra High Relief - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
459,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Wielcy Łowcy: Grizzly 2023 Ultra High Relief

Na tej monecie czystej próby srebra 999, wybitej przez Królewską Mennicę Kanadyjską, znajduje się starannie wygrawerowany portret niedźwiedzia grizzly. To cenny walor, szczególnie że nakład wynosi jedynie 6 000 sztuk.  Moneta jest zapakowana i prezentowana w ozdobnym pudełku marki Royal Canadian Mint. 

Wygląd srebrnej monety Wielcy Łowcy: Grizzly 2023 Ultra High Relief

Na rewersie monety znajduje się wielki łowca w swoim naturalnym środowisku. Potężny i samotny niedźwiedź grizzly od dawna charakteryzuje kanadyjską dziką przyrodę. Dzięki starannemu grawerunkowi można dojrzeć, jak portret niedźwiedzia wyróżnia się na tle lasu. Efekt ten został uzyskany dzięki zastosowaniu jednej z najbardziej innowacyjnych technik UHR – Ultra High Relief. 

Rewers monety został zaprojektowany przez Emily Damstrę, wielokrotnie nagradzaną artystkę, która stworzyła wiele projektów monet dla Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej i Mennicy Stanów Zjednoczonych, w tym amerykańską srebrną monetę Eagle Type 2.

Rys historyczny

Niewiele północnoamerykańskich gatunków jest tak czczonych, jak enigmatyczny niedźwiedź grizzly. Po łacinie ursus arctos horribilis to od wielu lat symbol siły i dzikich przestrzeni. 

Jest sprawnym myśliwym, zaradnym padlinożercą i opiekuńczym rodzicem. Niedźwiedzie grizzly wolą pozostawać poza zasięgiem wzroku człowieka w zachodnich lasach Kanady i w arktycznej tundrze. Jednak, gdy się tylko pojawią, budzą zachwyt i szacunek.  

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Ale do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.