Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-rewers
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-awers
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-awers2
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-rewers2
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-rewers4
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-rewers3
srebrna-moneta-swiecaca-w-ciemnosci-magic-of-the-season-2023-pudelko

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2023
Wysyłka:
24 h
Nakład:
7 500
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta świecąca w ciemności: Magic of the Season 2023 - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
359,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety świecącej w ciemności: Magic of the Season 2023

Ta wyjątkowa srebrna moneta kolekcjonerska fantastycznie oddaje klimat świąt Bożego Narodzenia w 2023 roku. Moneta przestawia Świętego Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów na tle księżyca w pełni. Produkt wyróżnia się tym, że w ciemnym pomieszczeniu kolorowy rewers monety zaczyna świecić. To prawdziwa świąteczna niespodzianka! 

Całość jest zapakowana i prezentowana w pudełku ozdobnym typu clamshell marki Royal Canadian Mint oraz zawiera dodatkowo czarną latarkę do podświetlania monety. 

Nakład waloru to tylko 7 500 sztuk. To dodatkowo podnosi jego wartość kolekcjonerską oraz sprawia, że jest to wspaniały prezent dla bliskiej osoby.  

Wygląd srebrnej monety świecącej w ciemności: Magic of the Season 2023

Na rewersie widnieje kolorowy, wygrawerowany obraz Świętego Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów, które gnają po niebie w celu dostarczenia na czas prezentów dzieciom na całym świecie. W tle widać ogromny księżyc w pełni. To wszystko widoczne jest w świetle dziennym. Jednak przechodząc do ciemniejszego pomieszczenia, włączając latarkę dołączoną do zestawu i przytrzymując ją nad monetą - zaczyna ona świecić aktywując blask wygrawerowanego księżyca! W ten sposób uzyskany jest magiczny efekt, który oddaje czar nocy przed Bożym Narodzeniem. 

Awers przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Projekt posiada również specjalne oznaczenie zawierające cztery perły symbolizujące cztery wizerunki królowej, które zdobiły kanadyjskie monety przez cały okres jej panowania, a także daty jej rządów.

Rys historyczny

W 2023 roku Kanadyjczycy mają szansę zobaczyć pełnię księżyca tuż po wizycie Świętego Mikołaja - oczekuje się, że nastąpi to 26 grudnia 2023 roku. Moneta stanowi zatem wyjątkową pamiątkę tej daty i jest symbolem tego wydarzenia. 

Producent

Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) powstawała w 198 roku i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra.  

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.