ZŁOTO - PREZENT Z POTENCJAŁEM
Maj to miesiąc upływający pod znakiem komunii, po którym wkroczymy w okres ślubny. Wraz z uroczystościami pojawia się pytanie „Co podarować w prezencie?”. Bywa, że trudno coś wymyślić i rozważania kończy decyzja o wręczeniu pieniędzy. Ale czy zawsze chęć obdarowania kogoś gotówką musi oznaczać banknoty w kopercie. Niekoniecznie. Alternatywą, elegancką i z pomysłem, są złote monety lub sztabki złota.

Złoto na prezent

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej, ślubu czy innej okazji często wręczamy gotówkę z myślą, że obdarowany najlepiej wie, czego potrzebuje i na co ją wydać. Niewątpliwie jednak koperta z banknotami nie jest najbardziej eleganckim prezentem. Tymczasem piękne etui z monetą lub sztabką to podarunek gustowny i pomysłowy – zaskoczy nie jednego obdarowanego. Będzie stanowić też piękną pamiątkę tej wyjątkowej okazji.

Złoto - prezent na różne okazje

Doświadczenia Mennicy Skarbowej pokazują, że złote monety lub sztabki coraz częściej wybierane są na prezent, nie tylko z okazji ślubu czy komunii, ale także chrztu. Wiele osób takim podarkiem chce uhonorować obchody okrągłych urodzin czy rocznic ślubu.

Złoto - prezent z potencjałem

Obecna sytuacja gospodarcza i wciąż rosnące stopy procentowe, to bardzo istotny argument za tym, aby nie wręczać w prezencie po prostu gotówki. Zakup złotej monety lub sztabki pozwala zabezpieczyć pieniądz przez inflacją, a tym samym spadkiem jego siły nabywczej.

Cena złota w dłuższym horyzoncie czasowym pozostaje w trendzie wzrostowym, dlatego kruszec ten to także prezent z potencjałem. Jeśli obdarowany wykaże się cierpliwością, za jakiś czas będzie mógł sprzedać monetę lub sztabkę, za więcej niż była warta w dniu jej otrzymania.

Złoto to prezent dla każdego

Wybierając złotą monetę na prezent, niekoniecznie musimy mieć na uwadze tylko cele inwestycyjne i nie musimy sięgać po monety bulionowe. Możemy wybrać spośród bogatej oferty monet kolekcjonerskich. One też będą formą lokowania środków, a co ważniejsze będziemy mogli dobrać prezent do zainteresowań obdarowanego. W kolekcjach mennic znajdziemy projekty odwołujące się do wydarzeń, postaci, rocznic, filmów, muzyki czy nawet, z myślą o najmłodszych, do bajek. Dla każdego dobierzemy coś pasującego.

Tradycyjny prezent

Wiele osób woli w prezencie, zwłaszcza z okazji Pierwszej Komunii Świętej, podarować złoto, ale w formie biżuterii. Wręczanie złotych krzyżyków czy medalików to zwyczaj cieszący się długą tradycją. Podobnie jest w przypadku chrztu.

Tradycjonalistów w kwestii wyboru prezentu odsyłamy zatem do naszego sklepu partnerskiego Jubiler.pl, gdzie można znaleźć szeroki wybór złotej biżuterii, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.