CZARNE KAMIENIE SZLACHETNE

Podoba Ci się biżuteria z czarnymi kamieniami szlachetnymi? W wersji ekskluzywnej, postaw na diamenty, szafiry lub perły. W wersji casualowej może to być onyks lub koral.


DIAMENT


Diamenty nie zawsze są bezbarwne. Najdroższe diamenty to właśnie te o tzw. barwach fantazyjnych. Zwykle są to barwy ciepłe jak żółty, pomarańczowy czy brązowy, ale zdarzają się też różowe, zielone, niebieskie i fioletowe. Istnieją też naturalne czarne diamenty. Czarne diamenty różnią się od bezbarwnych i kolorowych tym, że nie błyszczą i nie przepuszczają światła. Nie są tak rzadkie i drogie jak diamenty o kolorach fantazyjnych. Ceny biżuterii z czarnymi diamentami są zbliżone do cen biżuterii z bezbarwnymi diamentami.


SZAFIR


Najbardziej pożądane szafiry to te niebieskie o barwie od chabrowej, przez granatową, po prawie czarną. Istotnie szafiry o głębokiej, ciemnogranatowej barwie nocy są wyjątkowo piękne. Wspaniale komponują się z diamentami i białym złotem, aczkolwiek wyglądają również korzystnie w oprawie z żółtego złota. Szafiry mogą występować też w innych kolorach. Istnieją szafiry bezbarwne, jasnoróżowe, czerwonawe, pomarańczowoczerwone, purpurowe, fioletowe, zielone, szare oraz brunatne.


PERŁY
ONYKS


Onyks to cenna odmiana chalcedonu o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej. Ponieważ to kamień dwubarwny, o warstwowym ułożeniu kolorów, dawniej stosowany był gównie do wyrobu kamei. Czarny onyks jest stosunkowo rzadki, dlatego w jubilerstwie często wykorzystuje się sztuczny onyks, który uzyskuje się poprzez zabarwienie agatu (innej dwubarwnej odmiany chalcedonu).


KORAL


Korale zwykle kojarzy się z charakterystycznym odcieniem czerwieni (koralowym), niemniej istnieją też korale czarne, a także białe, różowe, czerwone, fioletowe, niebieskie, a nawet złote. Więcej o koralach pisaliśmy w tym wpisie.

Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń