Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-uncja-zlota-awers
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-uncja-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
2 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
100 EUR
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
37 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1 uncja - Różne roczniki - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
9 799,00 zł

Dostępna liczba: 13 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Promocja Mennica
 

Wiedeńscy Filharmonicy to bita z czystego złota pierwsza moneta bulionowa wyemitowana w walucie Euro. Wykonana została na cześć Filharmonii Wiedeńskiej i pożądana jest szczególnie przez inwestorów z Europy, Ameryki Północnej, a także Japonii. Obecnie moneta 1 uncja złota jest jednym z najpopularniejszych produktów w ofercie Mennicy Skarbowej.

Producent monety Wiedeńscy Filharmonicy 1 uncja złota

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy oczywiście pochodzi z Austrii! Okazały budynek Mennicy Austriackiej znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji Wiednia, gdzie za klasyczną fasadą znajduje się jeden z najnowocześniejszych ośrodków produkcji na świecie. To właśnie tam setki lat rzemiosła i tradycji łączą się z najnowszymi technologiami produkcji pieniądza, a także produktów inwestycyjnych ze złota oraz srebra. Właścicielem spółki wytwarzającej 450 milionów monet rocznie jest Centralny Bank Austrii, a więc produkty Mennicy Austriackiej posiadają rządowe gwarancje czystości kruszcu.

Czym charakteryzuje się złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy?

Złote monety Wiedeńscy Filharmonicy bite są już od 1989 roku. Ich wzór przygotowany został za pomocą grafiki komputerowej, a następnie precyzyjnie przeniesiono go na awers oraz rewers. Dodać warto, że monety Wiedeńscy Filharmonicy zawierające 24 karaty czystego złota, były według Światowej Rady Złota najlepiej sprzedającymi się monetami bulionowymi na świecie w roku 1992 oraz w latach 1995-1996. Obecnie stanowią one doskonały pomysł na inwestycje w metale szlachetne nie tylko dla doświadczonych inwestorów, ale osób, które rozpoczynają przygodę z kruszcami inwestycyjnymi. Jeśli chodzi o wygląd, moneta dzieli się na:

Awers – zdobią go wielkie organy hali koncertowej Musikverein w Wiedniu, gdzie swoją siedzibę ma orkiestra. Na awersie możemy również odczytać wartość, wagę, próbę oraz rok wybicia monety.

Rewers – przedstawia szereg instrumentów symfonicznych, m.in. harfę, wiolonczelę i kilka par skrzypiec w estetycznym ułożeniu, opatrzonych ciekawą typografią Wiener Philharmoniker.

Wiedeńscy Filharmonicy jako moneta bulionowa

Monety Wiedeńscy Filharmonicy uznawane są za środek płatniczy rozpoznawalny na całym świecie, dlatego łatwo dokonać nimi transakcji wszędzie tam, gdzie tylko prowadzi się handel monetami bulionowymi i sprzedaje metale szlachetne – złoto i srebro. Podkreślić warto, że pozwalają one zabezpieczyć kapitał – nie tracą, lecz zyskują z każdym rokiem na swojej wartości. Czym jednak jest moneta bulionowa? Mowa o produkcie inwestycyjnym, który bity jest bez ograniczonego nakładu. Wartość monety bulionowej wyraża procentowa ilość metalu szlachetnego. Waga podawana jest zaś w uncjach (tj. uncjach trojańskich). Przyszli właściciele powinni również wiedzieć, że monety bulionowe takie jak Wiedeńscy Filharmonicy nie należą do monet okolicznościowych czy kolekcjonerskich.

Dlaczego warto inwestować w monety bulionowe?

Inwestycja w monety bulionowe to doskonały sposób na zabezpieczenie swojego kapitału. Sztabki złota, a także inne srebrne i złote produkty inwestycyjne to najbezpieczniejszy sposób inwestowania, który nie wymaga konieczność dogłębnej znajomości branży oraz mechanizmów w niej funkcjonujących. Wielu Polaków decyduje się zatem na zakup złotych monet bulionowych w tym Wiedeńskich Filharmoników, które zwolnione są z podatku VAT od zysku (tzw. podatek Belki).

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.