Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-2-uncji-zlota-awers
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-2-uncji-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
1,60 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 EUR
Waga:
1/2 uncji (1/2 oz)
Średnica:
28 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/2 uncji złota - wysyłka 24 h!

Produkt chwilowo niedostępny
Wysyłka: 24 h
5 106,00 zł

Dostępna liczba: 0 szt.

Ilość

Powiadom mnie o dostępności
Promocja Mennica
 

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy jest wybita ze złota najwyższej próby na cześć Filharmonii Wiedeńskiej przez Mennicę Austriacką (Münze Österreich). Jest to pierwsza moneta inwestycyjna, która została wydana w Euro. Jej wartość nominalna to 50 euro.

Moneta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności wśród inwestorów pochodzących z Ameryki Północnej, Japonii oraz oczywiście Europy. Jest też jedną z najbardziej popularnych monet wśród Klientów Mennicy Skarbowej.

Właścicielem Mennicy Austriackiej jest Centralny Bank Austrii gwarantujący próbę i czystość kruszcu.

Jak wygląda moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/2 uncji złota?

Awers monety przedstawia organy hali koncertowej w Wiedniu oraz jej wartość nominalną, wagę, próbę oraz datę wybicia. Rewers prezentuje instrumenty symfoniczne, takie jak: harfa, wiolonczela i kilka par skrzypiec, otoczone przez napis "Wiener Philharmoniker".

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy jest legalnym środkiem płatniczym o światowej renomie. Według Światowej Rady Złota, w 1992, 1995 i 1996 roku Filharmonik był najlepiej sprzedającą się monetą bulionową na świecie. Wiedeńscy Filharmonicy to pierwsza moneta bulionowa bita z czystego złota wyemitowana w walucie Euro. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.