Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-2-uncji-zlota-awers
zlote-monety-moneta-wiedenscy-filharmonicy-1-2-uncji-zlota-rewers

Specyfikacja

Grubość:
1,60 mm
Metal:
Złoto 999,9
Nominał:
50 EUR
Waga:
1/2 uncji (1/2 oz)
Średnica:
28 mm
Kraj pochodzenia:
Austria
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
Münze Österreich

Powiązane produkty

Moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/2 uncji złota - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
5 085,00 zł

Dostępna liczba: 4 szt.

Ilość

Rabat przy zakupie większej ilości

Ilość Cena za sztukę Oszczędzasz
od 10 5074 zł od 101 zł
od 25 5067 zł od 444 zł
od 50 5059 zł od 1271 zł
Promocja Mennica
 

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy jest wybita ze złota najwyższej próby na cześć Filharmonii Wiedeńskiej przez Mennicę Austriacką (Münze Österreich). Jest to pierwsza moneta inwestycyjna, która została wydana w Euro. Jej wartość nominalna to 50 euro.

Moneta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności wśród inwestorów pochodzących z Ameryki Północnej, Japonii oraz oczywiście Europy. Jest też jedną z najbardziej popularnych monet wśród Klientów Mennicy Skarbowej.

Właścicielem Mennicy Austriackiej jest Centralny Bank Austrii gwarantujący próbę i czystość kruszcu.

Jak wygląda moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1/2 uncji złota?

Awers monety przedstawia organy hali koncertowej w Wiedniu oraz jej wartość nominalną, wagę, próbę oraz datę wybicia. Rewers prezentuje instrumenty symfoniczne, takie jak: harfa, wiolonczela i kilka par skrzypiec, otoczone przez napis "Wiener Philharmoniker".

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy jest legalnym środkiem płatniczym o światowej renomie. Według Światowej Rady Złota, w 1992, 1995 i 1996 roku Filharmonik był najlepiej sprzedającą się monetą bulionową na świecie. Wiedeńscy Filharmonicy to pierwsza moneta bulionowa bita z czystego złota wyemitowana w walucie Euro. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.