Wysyłka 24 h
zlote-monety-moneta-krugerrand-1-uncja-zlota-rewers
zlote-monety-moneta-krugerrand-1-uncja-zlota-awers

Specyfikacja

Grubość:
2,84 mm
Metal:
Złoto 916,6
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
32,80 mm
Kraj pochodzenia:
RPA
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Rand Refinery

Powiązane produkty

Złota moneta Krugerrand 1 uncja - Różne roczniki - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
9 727,00 zł

Dostępna liczba: 116 szt.

Ilość

Cena dla różnych dostępności

Promocja Mennica
 

Złoty Krugerrand to jedna z najbardziej znanych monet bulionowych na świecie, które produkowane są od kilkudziesięciu już lat przez mennicę narodową Republiki Południowej Afryki. Zastosowane przy biciu złoto to stop o próbie 916,6 z niewielką domieszką miedzi. Do produkcji każdej monety została zużyta dokładnie jedna uncja złotego kruszcu, a obecnie Krugerrand cieszy się popularnością za niebywałą wręcz stabilność swojej wartości oraz płynność, umożliwiającą natychmiastowe odsprzedanie monety niezależnie od sytuacji na rynku!

Poznaj niezwykłą historię złotego Krugerranda!

Dysponując dużymi zasobami szlachetnego kruszcu, Izba Wydobywcza RPA wystąpiła z pomysłem stworzenia pierwszej na świecie złotej monety inwestycyjnej. Krugerrand jest zatem produkowany nieprzerwanie od 1967 roku, a jego głównym konkurentem rynkowym jest wyrób inwestycyjny o wdzięcznej nazwie Kanadyjskiego Liścia Klonowego.

Jeśli chodzi o rys historyczny, warto wiedzieć, że nazwa monety Krugerrand pochodzi od nazwiska „Kruger” i słowa „rand”, będącego nazwą waluty RPA. Precyzja wykonania oraz najwyższej jakości surowce użyte do wybijania sprawiły, że obecnie jest ona najpopularniejszą monetą bulionową na świecie. Cena jednej sztuki w perspektywie długofalowej niezmiennie idzie w górę i od 1967 roku kilkukrotnie zwiększyła już swoją wartość!

Producent monety Krugerrand 1 oz

Producentem monety Krugerrand 1 oz jest rafineria Rand Refinery, która uznawana jest za największy na świecie jednolity kompleks produkcji i przetwórstwa metali szlachetnych. Od 1920 roku zajmuje się ich oczyszczaniem, wytapianiem i odzyskiwaniem. Wytwarza produkty na potrzeby inwestycji, przemysłu i handlu, jak również tworzy niepowtarzalne produkty luksusowe. Sztandarowym produktem południowoafrykańskiej rafinerii jest jednak Krugerrand cieszący się zainteresowaniem małych oraz dużych inwestorów z całego globu, w tym z Polski.

Moneta bulionowa o wartości płatniczej

Krugerrand posiada wartość płatniczą w RPA, co pozwala na jego import do wielu krajów bez konieczności uiszczania podatku. Jest to dodatkowa zaleta monety bulionowej, sprzyjająca dystrybucji na szeroką międzynarodową skalę. Początkowo moneta była produkowana w jednym rozmiarze, zawierającym uncję złota. W 1980 roku przedstawiono wersję zawierające pół, ćwierć i dziesiątą część uncji czystego złota. Dla osób niewtajemniczonych istotną informacją będzie, że jedna uncja złota to odpowiednik dokładnie 31,1035 grama. Zakup jednouncjowej monety bulionowej otwiera często portfele inwestycyjne Polaków – Krugerrand to doskonały początek przygody w bezpieczne inwestowanie w złoto!

Jak wygląda moneta bulionowa Krugerrand 1 uncja złota?

Krugerrand został zaprojektowany przez pochodzącego z Afryki Południowej rzeźbiarza Coerta Steynberga. Awers monety zdobi portret prezydenta Transwalu (tj. państwo burskie na terenie obecnej RPA) – Paula Krugera. Otok zawiera słowa „Afryka Południowa” w językach afrykanerskim i angielskim.

Na rewersie monety widzimy antylopę springbok (inaczej skocznik antylopi), będącą jednym z narodowych symboli RPA. Po jej obu stronach znajdują się liczby reprezentujące rok wybicia. Pod spodem widnieje napis „Fyngoud 1 oz fine gold”, wskazujący zawartość czystego złota. Na wagę monety (33,93 g) składa się uncja czystego złota i niecałe 3 gramy miedzi. Dzięki temu Krugerrand jest bardziej odporny na zarysowania, a także wyróżnia się nietypową barwą.

W związku z wieloletnim, niesłabnącym trendem na kupno tej wyjątkowej monety, Mennica Skarbowa oferuje ją w swoim asortymencie. Jeżeli zatem planujemy ulokować swoje oszczędności w pewny i sprawdzony na przestrzeni lat sposób, doskonałym rozwiązaniem będzie Krugerrand. Cena tej monety wciąż rośnie z uwagi na swoją ogromną popularność wśród inwestorów, a także kolekcjonerów na całym świecie.

Inwestycja w złoto z rekordami rynkowymi!

Powodów, dla których warto rozpocząć przygodę z inwestowaniem w metale szlachetne, w tym złoto, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na podkreślaną na każdym kroku przez naszych ekspertów stabilną wartość złotego kruszcu. Prognozy cen na najbliżej miesiące wskazują na wzrost nawet od 7 do 20%!

Uwaga! Kupując produkt z tej oferty, otrzymasz monetę z kategorii MIX (różne stany zachowania) - wcześniejsze roczniki. Monety są przydzielane losowo na etapie kompletowania zamówienia i mogą różnić się od siebie np. innym awersem. Aby zakupić monetę z rocznika bieżącego, sprawdź nasze pozostałe oferty. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.