Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-20-cad-transcendence-and-tranquility-2024-rewers
srebrna-moneta-20-cad-transcendence-and-tranquility-2024-awers
srebrna-moneta-20-cad-transcendence-and-tranquility-2024-rewers2
Srebrna moneta 20 CAD Transcendence and...

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Nakład:
5 500
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta 20 CAD Transcendence and Tranquility 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
449,00 zł

Dostępna liczba: 3 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety 20 CAD Transcendence and Tranquility 2024

Dostępna po raz pierwszy w czystym srebrze, moneta z cyklu Celebrating Canada's Diversity z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej zawiera elementy, które odzwierciedlają irańskie tradycje kulturowe - od starożytnej Persji po współczesne inspiracje. Znajdują się na niej wzory Eslimi i motywy kwiatowe Shah Abbasi z tradycyjnych perskich dywanów, kwiaty lotosu inspirowane płaskorzeźbami Persepolis, stylizowane liście klonu symbolizujące kanadyjską tożsamość oraz motyw paisley w centrum monety. Zrównoważona symetria i symbolika monety mają inspirować, zachęcać do przekraczania ograniczeń oraz znalezienia wewnętrznego spokoju i wyciszenia. 

Walor ten to wyjątkowy dodatek do Twojej kolekcji - nakład monety ograniczony jest tylko do 5500 sztuk na całym świecie.

Wygląd srebrnej monety 20 CAD Transcendence and Tranquility 2024

Projekt rewersu monety, stworzony przez kanadyjską artystkę dorastającą w Teheranie Soheilę Esfahani, przenosi nas w świat subtelnego piękna. Piękny turkusowy kamień, otoczony misternie wygrawerowanymi wzorami, jest nie tylko dziełem sztuki, ale także hołdem dla dziedzictwa kulturowego irańskich Kanadyjczyków. Motyw paisley otacza kamień i łączy go z liściem klonu, który symbolizuje tożsamość Kanady. Kwiat lotosu, na wzór płaskorzeźb z Persepolis, tworzy harmonijny, okrągły wzór. Na powierzchni monety można dostrzec także motywy Shah Abbasi i Eslimi, czerpane z tradycyjnych wzorów dywanów. Awers monety prezentuje elegancki portret królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt, a dodatkowe oznaczenie z czterema perłami symbolizuje różne wizerunki, które ozdabiały kanadyjskie monety w różnych okresach panowania królowej. To połączenie sztuki, historii i symboliki, które sprawia, że moneta jest wyjątkowym przedmiotem kolekcjonerskim.

Rys historyczny

Irańskie dziedzictwo kulturowe kształtuje się na przestrzeni tysiącleci, tworząc niepowtarzalną mozaikę historii, sztuki i tradycji. Z obszaru starożytnej Persji, dzisiejszego Iranu, wyłania się niezwykle różnorodny i wpływowy krajobraz kulturowy. Architektura Persji jest symbolem potęgi i kunsztu, ilustrując monumentalne dzieła, jak Persepolis czy Isfahan. Wzory geometryczne, bogate zdobienia i kolorystyka są charakterystycznymi elementami perskiej architektury. To prawdziwe arcydzieła technologii i sztuki, które przetrwały wieki. Rzemiosła artystyczne, takie jak zdobione ręcznie naczynia, ceramiczne dzieła sztuki czy słynne dywany perskie, stanowią nieodłączną część kultury Iranu. Irańskie dziedzictwo kulturowe, mimo upływu czasu, jest wciąż źródłem inspiracji w dzisiejszym społeczeństwie. To nie tylko zbiór tradycji, ale także fascynujący obraz historii, wielokulturowości i głębokich korzeni, które sprawiają, że Iran jest niezwykle wyjątkowym miejscem na mapie kultury światowej. 

A ta moneta oddaje hołd kulturze irańskiej oraz wzbudza podziw swoim wykonaniem i projektem. 

Producent 

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra. 

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.