Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-rewers
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-awers
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-rewers2
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-awers2
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-opakowanie
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-opakowanie2
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-opakowanie3
srebrna-moneta-slubna-20-cad-celebrate-love-2024-opakowanie4

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
20 CAD
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2024
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta ślubna 20 CAD "Celebrate Love" 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
449,00 zł

Dostępna liczba: 7 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety ślubnej 20 CAD Celebrate Love 2024

Miłość jest najważniejsza! Ta moneta z czystego srebra, o próbie 999,9, może stanowić szczery wyraz uczuć i wdzięczności dla kogoś wyjątkowego. Przedstawiony bukiet jaśminu i serce zawierające element nieskończoności wyrażają radość, jaką niosą ze sobą związki pomiędzy ludźmi. Efekt ten wzmocniony jest przez żółte złoto, nawiązujące do poświaty symbolizującej miłość. To świetny prezent z okazji celebracji wspólnych chwil i specjalnych okazji, takich jak ślub, zaręczyny, urodziny, rocznica, Walentynki, Dzień Matki i wiele innych! Pielęgnacja relacji z najbliższymi jest bardzo ważna, a ta moneta pozwala zachować najlepsze wspólne chwile. Limitowany nakład oznacza dostępność tylko 20 000 sztuk tego waloru. 

Wygląd srebrnej monety ślubnej 20 CAD Celebrate Love 2024

Rewers zaprojektowany został przez kanadyjskiego artystę Jori’ego van der Linde i jest on wyrazem miłości, nie tylko tej romantycznej. Uczucia reprezentowane są przez bukiet kwiatów jaśminu, który powszechnie uważany jest za symbol piękna, miłości, czystości czy szczęścia. Wzmocniona złotem wstążka przeplata się przez kwiaty tworząc serce nieskończoności, które reprezentuje jedność oraz niekończącą się więź. Zauważyć możemy także słowo CANADA i rok 2024 wygrawerowane na rewersie. 

Awers przedstawia pozłacaną podobiznę królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Znajdują się tam cztery perły, które symbolizują cztery wizerunki zdobiące kanadyjskie monety w okresie jej rządów oraz datę panowania królowej.

Rys historyczny

Znany ze swojego odurzającego, słodkiego zapachu jaśmin ma szczególne znaczenie w różnych częściach świata. W wielu kulturach uważany jest za symbol piękna, miłości, uczucia, czystości, a nawet szczęścia. Obecny jest zatem podczas specjalnych uroczystości, w tym np.  ślubów. W niektórych krajach postrzegany jest jako symbol macierzyństwa. Podobnie jak róża, kolor jaśminu ma różne znaczenie: żółty oznacza elegancję, biały - czystość i zmysłowość, różowy - uczucie, czerwony - namiętność, niebieski - uczciwość, a fioletowy - inspirację. Jaśmin jest szeroko używany w przemyśle perfumeryjnym, a jego olejek eteryczny jest cenny ze względu na aromatyczne właściwości. Kwiaty jaśminu są również używane do produkcji herbaty, szczególnie popularnej w Azji. Ponadto jest on często sadzony jako roślina ozdobna w ogrodach, parkach i na balkonach. 

Jaśmin to prawdziwie niepozorna roślina o wielkiej mocy, smybolice i znaczeniu!

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra. 

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.