Wysyłka 24 h
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-rewers
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-awers
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-rewers2
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-awers2
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-opakowanie
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-opakowanie3
srebrna-moneta-witaj-na-swiecie-2024-opakowanie2

Specyfikacja

Metal:
Srebro 999
Nominał:
10 CAD
Waga:
1/2 uncji (1/2 oz)
Średnica:
34 mm
Kraj pochodzenia:
Kanada
Rocznik:
2024
Stempel:
Lustrzany
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Royal Canadian Mint

Powiązane produkty

Srebrna moneta Witaj na świecie 2024 - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
249,00 zł

Dostępna liczba: 6 szt.

Ilość

Promocja Mennica
 

Opis srebrnej monety Witaj na świecie 2024

Czy jest coś piękniejszego i bardziej niewinnego, niż miłość do dziecka? Ta urocza srebrna moneta o czystości kruszcu 999,9 i wadze 15,87 gramów, oddaje istotę szczęśliwego czasu dorastania dziecka. Na monecie odwzorowano ślady dziecięcych stóp niczym pozostawionych na piasku. W przeciwieństwie jednak do piasku, na którym się wszystko zaciera, te odciski wykonane ze szlachetnego srebra będą trwać wiecznie! Ta ponadczasowa pamiątka prezentowana jest w pięknie zaprojektowanym pudełku i zawiera specjalny certyfikat autentyczności z miejscem na dodanie własnej spersonalizowanej wiadomości. 

Nakład tej monety o nominale 10 dolarów kanadyjskich, ograniczono do 25 000 sztuk. 

Wygląd srebrnej monety Witaj na świecie 2024

Na rewersie przedstawione zostały maleńkie stópki dziecka. Podczas gdy większość monet ma wypukły relief, ta została wybita z nacięciami, co dodaje wyjątkowej głębi i szczegółów. Podobnie jak maleńkie ślady stóp na piasku, walor ten upamiętnia cenne chwile. Na górze monety umieszczono widoczny napis Canada. 

Na awersie znajduje się wizerunek królowej Elżbiety II autorstwa Susanny Blunt. Posiada on specjalne oznaczenie, które zawiera cztery perły symbolizujące cztery wizerunki, które zdobiły kanadyjskie monety w okresie jej panowania oraz datę rządów królowej.

Rys historyczny

Proces wybijania monet z nacięciami to fascynująca podróż w świat numizmatyki, gdzie precyzja i rzemiosło łączą się ze sobą, by stworzyć unikatowe dzieła sztuki pieniężnej. W pierwszym etapie, mistrzowie tej dziedziny projektują monety wnikliwie planując wszystkie nacięcia i detale. Z ich wizji powstaje matryca - precyzyjne narzędzie, które stanie się kluczem do wybijania unikatowych numizmatów. 

Następnie rozpoczyna się etap wybijania. Moneta, umieszczona pomiędzy dwiema matrycami, poddawana jest potężnemu naciskowi tłoka. To właśnie w tym momencie kształtuje się reliefowy wzór na powierzchni, a detale projektu nabierają życia. Jeśli moneta ma zawierać specjalne nacięcia, na tym etapie mogą być one precyzyjnie wytłaczane, nadając numizmatowi dodatkowy walor.

Producent

Wraz z rosnącą niezależnością Kanady od Wielkiej Brytanii, wzrosła również potrzeba bicia własnych monet. Dlatego w 1908 roku powstała Królewska Mennica Kanadyjska (Royal Canadian Mint) i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych mennic na świecie. Do tej pory wszystkie monety z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej noszą portret panującego monarchy brytyjskiego. 

Akcje Mennicy są utrzymywane w powiernictwie na rzecz Korony Kanady. 

Mennica produkuje wszystkie kanadyjskie monety obiegowe oraz zajmuje się projektowaniem i wyrabianiem monet kolekcjonerskich z metali szlachetnych - złotych, srebrnych, palladowych i platynowych monet bulionowych, medali, a także medalionów i żetonów. Oferuje również usługi rafinacji złota i srebra. 

Dzisiaj Royal Canadian Mint wyznacza standardy w dziedzinie techniki tłoczenia i numizmatycznego designu, co świadczy o jej pozycji i reputacji. 

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.