Wysyłka 24 h
rebrne-monety-moneta-krugerrand-1-uncja-srebra-awers
srebrne-monety-moneta-krugerrand-1-uncja-srebra-rewers

Specyfikacja

Grubość:
2,84 mm
Metal:
Srebro 999
Waga:
1 uncja (1 oz)
Średnica:
38,70 mm
Kraj pochodzenia:
RPA
Rocznik:
Losowy
Wysyłka:
24 h
Producent:
The Rand Refinery

Powiązane produkty

Srebrna moneta Krugerrand 1 uncja - wysyłka 24 h!

Produkt dostępny
Wysyłka: 24 h
147,00 zł

Dostępna liczba: 223 szt.

Ilość

Rabat

1% od 25 szt. (oszczędzasz: 36,75 zł)

2% od 100 szt. (oszczędzasz: 294,00 zł)

Cena dla różnych dostępności

Promocja Mennica
 

Srebrne monety Krugerrand 1 oz z RPA to monety bulionowe zawierające 1 uncję trojańską czystego srebra o próbie 999.9. Numizmaty wydane są dodatkowo przez rząd Republiki Południowej Afryki o wartości nominalnej 1 Rand (R1). Za produkcję odpowiada zaś South African Mint - jedna z najbardziej cenionych mennic na świecie. Nazwa monety Krugerrand 1 oz to połączenie słów Kruger (nazwisko jednego z bohaterów narodowych RPA) oraz Rand (nazwa obowiązującej w RPA waluty). Srebrna moneta bulionowa z Afryki to zatem legalny środek płatniczy, gwarantowany przez lokalny rząd RPA.

Poznaj historię srebrnej monety Krugerrand 1 oz!

Historia Krugerranda rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy Południowoafrykańska Izba Górnicza szukała sposobu, aby wypromować lokalne złoto. Pomysł na wybicie własnej złotej monety okazał się strzałem w dziesiątkę i Krugerrand jest dziś najbardziej rozpoznawalną monetą bulionową na świecie. W 2017 roku – po 50 latach od wprowadzenia na rynek – Krugerrand został po raz pierwszy wybity także ze srebra.

Srebrny Krugerrand oz stanowi długo wyczekiwane dopełnienie klasycznej wersji ze złota. Międzynarodowa renoma i najwyższa jakość stojące za południowoafrykańską mennicą gwarantują bezpieczeństwo inwestycji. Wartość dodaną stanowi fakt, że tegoroczna emisja jest dopiero druga w historii. Srebrne monety bulionowe Krugerrand 1 oz mają dokładnie takie same wzory jak ich złote odpowiedniki. Różnią się jednak jednym ważnym elementem – podczas gdy złote monety nigdy nie miały wartości nominalnej, srebrna moneta Krugerrand 1 uncja ma w rzeczywistości wartość nominalną 1 Rand.

Jak wygląda srebrna moneta Krugerrand 1 uncja ?

Na awersie monety widnieje portret Paula Krugera, zasłużonego w walce o niepodległość prezydenta Transwalu. Jego wizerunek oparty jest na oryginalnym odlewie matrycowym Krugera z 1892 r., który był przeznaczony do użycia w obiegowych nominałach funta południowoafrykańskiego. Silne podkreślenie niezależności objawia się na numizmacie Krugerrand 1 uncja srebra również wzdłuż otoku monety umieszczono napis „Afryka Południowa” w językach afrykanerskim i angielskim.

Rewers Krugerranda prezentuje sylwetkę skocznika antylopiego Springbok, będącego jednym z symboli narodowych RPA. Po bokach zwierzęcia znajduje się rok bicia monety. Wzdłuż otoku umieszczono nazwę monety, metal z którego została wykonana oraz jego ilość.

Zamów srebrną monetę Krugerrand 1 oz

Kupując srebrne monety bulionowe Krugerrand o wadze 1 uncji srebra, otrzymasz numizmaty w doskonałym stanie bez obiegu. Wszystkie produkty inwestycyjne z oferty Mennicy Skarbowej to wyroby autentyczne, o co dbają ośrodki akredytacyjne współpracujące z mennicami i rafinerami zrzeszonymi w prestiżowej organizacji LBMA. Zapewnia ona również gwarancję sprzedaży srebrnych monet w obowiązujących na rynku cenach – wartość kruszcu aktualizowana jest 2 razy dziennie! Krugerrand 1 uncja srebra w prezencie dla bliskich! Srebrne monety bulionowe takie jak Krugerrand 1 oz to nie tylko dobry sposób na przechowywanie aktywów w bezpiecznej formie. To również świetna opcja na prezent dla bliskich i to na różne okazje. Krugerrand 1 oz o unikatowej estetyce z pewnością zachwyci obdarowanego, który odbierze taki upominek jako życzenie finansowej pomyślności. Kruszce to zatem nie tylko sposób na ochronę kapitału i dywersyfikację portfela inwestycyjnego, ale też nowy rodzaj podarunków, doskonale zastępujących nieeleganckie koperty z pieniędzmi.

Inwestuj w srebro z Mennicą Skarbową!

Powodów, dla których warto inwestować w srebro z Mennicą Skarbową, jest wiele. Przede wszystkim należy pamiętać, że kruszce to dzisiaj jedne z najbezpieczniejszych aktywów, które przy naprawdę niewielkim ryzyku inwestycyjnym zabezpieczają kapitał przed inflacją. Podobnie jak w przypadku złota również i srebro dobrze spisuje się przy dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych, zwłaszcza tych, w których nie brak już szczerozłotych monet bulionowych oraz sztabek złota. Jeśli i Ty chcesz rozpocząć swoją przygodę z kruszcami, koniecznie rozważ zakup monety Krugerrand 1 uncja srebra, najlepiej w większych ilościach!

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.

Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.

Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.

Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.

Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.

Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.