ZŁOTO – IDEALNY PREZENT ŚLUBNY I INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ NOWOŻEŃCÓW
Ślub to szczególne wydarzenie w życiu każdej pary. Wejście w nowy etap związku jest hucznie świętowane przez bliskich nowożeńców, którzy celebrują ten dzień zgodnie z przyjętą tradycją, a więc także poprzez prezenty ślubne. I tu wraca odwieczne pytanie „co w prezencie na ślub?”. Nasza odpowiedź jest jedna – złoto. Złota sztabka czy złota moneta to prezent z potencjałem - doskonały sposób na wyrażenie szacunku dla państwa młodych, a jednocześnie na inwestycję w ich przyszłość.

Prezent na ślub – co podarować młodej parze?

Otrzymując zaproszenie na ślub, zwykle pojawia się pytanie: „Co wręczyć nowożeńcom?”. Znalezienie trafionego ślubnego prezentu może być jednak wyzwaniem i wymagać dobrej znajomości obdarowanych. Dobrze jest wybrać coś, co będzie oryginalne, eleganckie i w pewien sposób praktyczne. W tak ważnym dniu warto postawić na trwały i przyszłościowy prezent – złoto. Nie chodzi jednak o biżuterię, ale wprost ozłote sztabki lub złote monety.

Złoto – wyjątkowy prezent ślubny

Podarowanie złota na ślub to nie tylko wyraz szacunku dla nowożeńców, ale także sposób na zabezpieczenie ich przyszłości. Złoto bowiem to nie tylko piękny i elegancki prezent, ale także inwestycja, która może przynieść zysk, gdy po latach młoda para zdecyduje się je sprzedać. Ten potencjał wzrostu wartości kruszcu to jeden z powodów, dla których złoto inwestycyjne jest coraz częściej wybierane na prezent ślubny.

Złoto – prezent na ślub, którego wartość stale rośnie

Najpopularniejszy prezent ślubny to wciąż koperta z gotówką. Nawet sami zaręczeni często na zaproszeniach ślubnych sugerują, że wolą ją, a nie prezenty. Czy jednak warto ich słuchać?

W obecnych, niepewnych czasach warto postawić na coś trwalszego, czemu nie zagraża inflacja. Postępujący wzrost cen i jednoczesny spadek siły nabywczej sprawiają, że wartość pieniądza maleje. Natomiast złoto jest pewną lokatą kapitału. Nie bez powodu od lat nazywane jest bezpieczną przystanią i w czasach niepewności gospodarczej i kryzysów przyciąga rzesze inwestorów. Taki prezent ślubny jest więc dużo bardziej przemyślany niż koperta.

Co więcej, wykonane z czystego złota sztabki i monety, emanujące wytworną elegancją, z pewnością zachwycą młodą parę i zostaną dostrzeżone wśród kopert z gotówką i nietrafionych prezentów.

Złoto na prezent ślubny - o czym pamiętać kupując złoto?

Jeżeli chcemy wybrać najbezpieczniejszy dla nowożeńców prezent, powinniśmy postawić na złoto inwestycyjne (sztabki i monety bulionowe), które wymaga mniejszej wiedzy i daje większą łatwość odsprzedaży. W jego przypadku na cenę nie wpływają elementy, takie jak: popularność danej monety, wielkość emisji czy popyt, jak to ma miejsce przy okazach kolekcjonerskich. Wartość sztabki inwestycyjnej lub monety bulionowej zależy od wagi kruszcu.

Kupując ten szlachetny metal na prezent, warto pamiętać, że złoto inwestycyjne powinno składać się z minimum 95% czystego złota w przypadku sztabek oraz 90% czystego złota w przypadku monet.

Niezwykle ważna jest również certyfikacja, która potwierdza autentyczność kruszcu. Należy wybierać produkty z akredytacją LBMA i kierować się do sprawdzonych dealerów, specjalizujących się w sprzedaży złota, takich jak Mennica Skarbowa.

Prezent ślubny – jak trafić w gust nowożeńców?

Oczywiście decydując się na zakup złota lub srebra można postawić także na monety kolekcjonerskie. Jeśli dobrze znamy pasje i upodobania młodej pary, możemy poszukać okazów do nich pasujących. Na rynku jest wiele propozycji sięgających np. do filmu czy muzyki. Być może nowożeńcy są miłośnikami roślin lub świata zwierząt, które również goszczą na wielu monetach, a może uda się znaleźć monetę, która przypomni im ich podróże – te odbyte i te planowane.

Sztabki i monety – prezent ślubny na każdy budżet

W ofercie Mennicy Skarbowej dostępne są złote sztabki, a także monety bulionowe i kolekcjonerskie o zróżnicowanych cenach, dzięki czemu każdy może wybrać produkt dostosowany do budżetu, jaki chce przeznaczyć na prezent.

Można zatem śmiało stwierdzić, że złoto to opcja na każdą kieszeń. Pamiętajmy, że nawet sztabka czy moneta o najmniejszej wadze jest inwestycją w przyszłość obdarowanych, pewniejszą niż waluta.

Ceny 1-gramowych sztabek zaczynają się już od około 300 zł, podczas gdy ceny za talerzyk na wesele to 150-400 zł. Kierując się zatem w wartości prezentu tą kwotą, z łatwością znajdziemy jej równowartość w złocie.

Oczywiście jeśli chcemy ofiarować bardziej wartościowy prezent, to wystarczy sięgnąć po wyższe gramatury sztabek czy monet.

Jak zapakować złoto na ślub?

Złoto to prezent wyjątkowy sam w sobie, jednak warto zadbać o jego równie piękną oprawę. Mennica Skarbowa ma w swojej ofercie okolicznościowe opakowania prezentowe z motywem ślubnym. Każde z nich można spersonalizować, gdyż znajdziemy w nich miejsce na odręczne wpisanie życzeń.

Prezent ślubny – srebro

Tańszą alternatywą dla nieśmiertelnego złota jest srebro, także w postaci sztabki lub monety. To również popularny wybór inwestycyjny, choć zdecydowanie tańszy, a więc odpowiadający mniejszym budżetom. Wartość srebra w ciągu trzech ostatnich lat wzrosła o 83 %, dlatego prezent ślubny w postaci srebrnej monety czy sztabki będzie równie trafiony i przyszłościowy.


Powiązane produkty

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.