CO KUPIĆ NA PREZENT ŚLUBNY? CZYLI DLACZEGO METALE SZLACHETNE TO DOBRY POMYSŁ.
Lato to szczyt sezonu ślubnego. Do wielu z nas dotarły zaproszenia na kolejne uroczystości. Za nimi podąża odwieczne pytanie „Co dać w prezencie ślubnym?”. To zadanie, które zwykle stwarza nam problemy. Nie zawsze tak dobrze znamy gust i potrzeby Młodej Pary, aby decydować się na kupno prezentów rzeczowych. Istnieje ryzyko, że kupimy coś, co już posiadają, za czym nie przepadają lub że na ten sam pomysł wpadnie także inny gość. To wszystko sprawia, że większość z nas na ślub podąża z kopertą z pieniędzmi w środku jako prezentem, który zawsze się przyda. Ale czy na pewno nie ma alternatywy – bezpiecznej jak gotówka, ale bardziej zaskakującej? Jest! To metale szlachetne!

Złoto i srebro jako pomysł na prezent

Już od kilku lat można zauważyć, że złote i srebrne monety oraz sztabki kupowane są nie tylko dla celów inwestycyjnych lub do kolekcji, ale także z zupełnie innym przeznaczeniem. Pełnią rolę eleganckiego prezentu. Zainteresowanie kruszcami wzrasta zwłaszcza w maju, czyli w okresie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, ale także latem w sezonie ślubnym.

Czy złoto i srebro to dobry pomysł na prezent ślubny?

Jeśli zastanawiasz się, czy wręczenie Młodej Parze w prezencie ślubnym złota lub srebra w postaci sztabki, czy monety to dobry pomysł, odpowiadamy – tak.

Po pierwsze, sztabka lub moneta to upominek, który z pewnością zaskoczy obdarowanych w sposób pozytywny. Wyróżnimy się na tle innych gości i nasz prezent zostanie zapamiętany na długo.

Po drugie, złoto to elegancki prezent - zwłaszcza w porównaniu z kopertą z gotówką.

Po trzecie, to wyjątkowa pamiątka. Może pozostać z młodymi na długie lata i przypominać im o tym szczególnym dniu. Z tym większą nostalgią będą wracać do takiego prezentu, jeśli zadbamy także o unikalne opakowanie, a takie będzie, jeśli umieścimy w nim indywidualny grawer. Mogą być to imiona Nowożeńców, data ślubu, jak również życzenia czy cytat dotyczący małżeństwa, który powinni zapamiętać na lata.

Po czwarte, to prezent z potencjałem. Mówi się, że prezentów nie powinno się oddawać czy sprzedawać, ale nie w tym przypadku. Wręczając złoto czy srebro wręcz oczekujemy, że Młoda Para po latach spienięży ten podarek z zyskiem. W długoterminowej perspektywie cena kruszcu pozostaje w trendzie wzrostowym, zatem za kilka czy kilkanaście lat taki prezent będzie wart więcej niż w dniu wręczenia.

Kolekcje ślubne

Trend zakupu złota i srebra w prezencie ślubnym dostrzegają producenci na całym świecie, tworząc egzemplarze związane konkretnie z ceremonią ślubu. Przykładem jest dostępna w Mennicy Skarbowej jednouncjowa srebrna moneta emitowana przez The Royal Canadian Mint – „Najlepsze życzenia w dniu ślubu”. Każdego roku powstaje nowa edycja, dzięki czemu możemy wręczyć Nowożeńcom egzemplarz z napisem „Married in 2022”.

Więcej propozycji prezentów ślubnych znajdziesz tutaj.


Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.